Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /REGION/Kiedy sygnalizacja na siódemce? (Aktualizacja)

Informacje z regionu

Kiedy sygnalizacja na siódemce? (Aktualizacja)

04 październik 2018 / Tekst

Do końca września miała zaświecić sygnalizacja na krajowej siódemce przy wjeździe do Jedlińska. Została włączona i po krótkim czasie wyłączona. Jak powiedział nam wójt gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz ktoś skradł jeden sygnalizator i włamał się do skrzynki. Sprawa została zgłoszona policji, a sygnalizacja ma działać z powrotem najprawdopodobniej w poniedziałek.

Kiedy sygnalizacja na siódemce? (Aktualizacja)
fot. Nasza Gmina Jedlińsk (fb)

Inwestycja ta od początku ma pod górkę. W marcu pisaliśmy o zamontowanych słupach pod sygnalizację świetlną na krajowej 7 w Jedlińsku. Infrastruktura była gotowa, ale sygnalizacja przez dobrych kilka miesięcy nie działała.

11 września poprosiliśmy Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad o wyjaśnienie, dlaczego tak długo trwa uruchomienie sygnalizacji. - Budowa samej sygnalizacji nie trwa tak długo, natomiast długo trzeba czekać na dostarczenie prądu, czyli trzeba zawrzeć umowę i cały ten proces jeszcze trwa. Planujemy uruchomić sygnalizację do końca września bieżącego roku - powiedział nam Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału GDDKiA.

Niemal dwa tygodnie temu o sygnalizacji świetlnej rozmawialiśmy z wójtem gminy Jedlińsk Kamilem Dziewierzem. Od początku był on zwolennikiem tej inwestycji. - Na tę sygnalizację czekają nie tylko mieszkańcy, ale również osoby odwiedzające Jedlińsk. W tym tygodniu przekazane zostały już dokumenty z radomskiego oddziału PGE Dystrybucja do grójeckiego oddziału GDDKiA. Mam nadzieję, że teraz będzie szybko zawiązana umowa na przesył energii elektrycznej i ta sygnalizacja do końca września zostanie uruchomiona. Sygnalizacja jest potrzebna. Chodzi o to, aby wyeliminować wypadki i poprawić bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu, które jest bardzo, bardzo niebezpieczne - powiedział nam Kamil Dziewierz.

Koniec września tuż tuż, a światła dalej nie świeciły. Zwróciliśmy się zatem do PGE Dystrybucja. Jak napisał nam 27 września Adam Rafalski, rzecznik PGE Dystrybucja S.A. GDDKiA otrzymała od PGE dokument potwierdzający możliwość świadczenia usługi dystrybucyjnej. - GDDKiA otrzymała od nas w br. dokument potwierdzający możliwość świadczenia usługi dystrybucyjnej w tym miejscu. Zgodnie z obowiązującym prawem, GDDKiA powinna na podstawie tegoż dokumentu wybrać sprzedawcę energii elektrycznej. Po dokonaniu takiego wyboru, sprzedawca kontaktuje się z nami informując nas o zawarciu umowy sprzedaży energii elektrycznej - na podstawie tej informacji PGE Dystrybucja montuje licznik. W tej chwili, wedle naszych informacji, ta umowa nie jest zawarta, w związku z czym PGE Dystrybucja nie ma możliwości zainstalowania licznika energii elektrycznej a tym samym nie ma możliwości prawnych do uruchomienia tej sygnalizacji świetlnej - tłumaczył Adam Rafalski.

Wróciliśmy do GDDKiA. - W wyniku zmiany taryf musieliśmy procedować część dokumentacji od nowa. Już to zrealizowaliśmy obecnie czekamy jedynie na dokończenie tej procedury porozumień m.in. między Tauron i PGE, abyśmy mogli następnie podłączyć sygnalizację do sieci elektrycznej, co szacujemy, że powinno nastąpić w przeciągu nie dalej niż dwóch tygodni. Nie jest to jednak w pełni zależne od nas - odpowiedział tego samego dnia Jan Krynicki, rzecznik GDDKiA.

Sygnalizacja ma działać na zasadzie pętli indukcyjnej. Światła będą wzbudzane przez ruch samochodowy. O różnych opiniach dotyczących celowości inwestycji pisaliśmy TU.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4