Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 17 sierpnia - św. Jacek, prezbiter
Radio Plus Radom /REGION/Klekotek znad Radomki trafił do ośrodka

Informacje z regionu

Klekotek znad Radomki trafił do ośrodka

20 lipiec 2019 / Tekst

Miała być wizja drogowa - było spotkanie z kilkumiesięcznym bocianem z uszkodzonym skrzydłem. Wójt gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz nad Radomką w Brodzie znalazł bociana. Po dwóch dniach opieki domowej ptak otrzyma profesjonalną pomoc.

Klekotek znad Radomki trafił do ośrodka
fot. Kamil Dziewierz

Do nietypowych oględzin doszło w minioną środę. Wójt gminy Jedlińsk wraz z sołtysem miejscowości Bród i przewodniczącym rady gminy Łukaszem Kurkiem wybrali się na wizję, by sprawdzić postępy prac drogowych. Jednak w czasie oględzin zauważyli coś jeszcze - siedzącego nad Radomką bociana. Ptak został przeniesiony do samochodu wójta, a po wizji... pojechał z nim do domu, gdzie spędził dwa dni. Opieka była na najwyższym poziomie: posłanie, dokarmianie i troska. - Syn bardzo się zaangażował w opiekę nad bocianem, dał mu na imię klekotek, zbierał dla niego ślimaki. Zresztą wszyscy chcieliśmy, żeby bocian wydobrzał - mówi wójt Kamil Dziewierz i dodaje: - Na początku nie miał siły się ruszyć, z czasem nabierał energii:

Chociaż bocianowi niczego nie brakowało, wymagał diagnozy i opieki. Po konsultacji z kierownikiem Zakładu Gospodarki Komunalnej, Klekotek trafił do jednego z ośrodków w powiecie radomskim, gdzie otrzyma profesjonalną pomoc:

Miejmy nadzieję, że bocian szybko wróci do zdrowia, a szczęście - w myśl przysłowia „Szczęśliwy dom, gdzie boćki są” - nie opuści osób, które przejęły się losem Klekotka.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4