Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /REGION/Klwów papryką stoi!

Informacje z regionu

Klwów papryką stoi!

12 sierpień 2018 / Tekst

- Papryka z regionu radomskiego jest najlepszej jakości! Ja mogę to zagwarantować - mówi wójt gminy Klwów - Piotr Papis. Jednak w niedzielę, 12 nie było miejsca na rozmowy o pracy, ale na zabawę. W Klwowie po raz czternasty odbyło się Święto Papryki.

Klwów papryką stoi!
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Święto Papryki to okazja do odpoczynku i oderwania się od codziennej pracy. W tym roku organizatorzy postawili na koncerty i dobrą zabawę. Na scenie zaprezentowały się gwiazdy disco polo, między innymi zespoły: CamaSutra, Cassino czy Power Play. Gwiazdą wieczoru był zespół Boney M. Nie zabrakło również dodatkowych atrakcji. Prezentowały się firmy branży rolno-ogrodniczej, zorganizowane zostało wesołe miasteczko, były także stragany, na których coś dla siebie znaleźć mogli młodsi i starsi uczestnicy imprezy. Ponad to na swoje stoiska zaprosiły lokalne koła gospodyń. - Święto papryki ma swój niepowtarzalny charakter. Jest ono poświęcone przede wszystkim producentom papryki, nie tylko z Klwowa, ale również powiatu przysuskiego i regionu radomskiego - mówi wójt gminy Klwów - Piotr Papis:

Sezon jeszcze trwa. Jeśli chodzi o produkcję już można powiedzieć, że jest on bardzo udany. To dzięki okresowi wegetacji, który w tym roku rozpoczął się bardzo wcześnie. Jednak przy produkcji potrzebna jest również sprzedaż. Tutaj producenci borykają się z ogromnymi problemami - zwłaszcza ze sklepami sieciowymi, które dyktują warunki na rynku, a niejednokrotnie wysuwają fałszywe zarzuty w kierunku polskiej papryki, na rzecz producentów zagranicznych. - Niedawno jeden z dużych marketów wystąpił przeciwko naszym producentom - zauważa wójt Piotr Papis i daje gwarancję: - Nasza papryka jest najwyższej jakości:

Problemy z zagranicznymi firmami zauważa również Marek Klimek - wójt Potworowa. Niedawno informowaliśmy o sporze z producentem przypraw, który w swoich reklamach chwali zagraniczną paprykę. - Prowadzimy dialog z producentem przypraw. Mam nadzieję, że ta firma uzna, że najlepszą papryką jest papryka z regionu radomskiego - mówi Marek Klimek i dodaje: - Liczymy, że ceny papryki wzrosną:

 Podczas imprezy prezentowały się koła gospodyń. Swoje stoisko przygotowało m.in. stowarzyszenie Gosposie z Przystałowic Dużych. Jak podkreśla sołtys miejscowości - Janina Nowakowska, członkini stowarzyszenia - Gosposie są naprawdę aktywne i robią wiele dla promocji gminy oraz lokalnych produktów. Realizowaliśmy projekt "Wspólnie i aktywnie", w który zaangażowani byli wszyscy mieszkańcy Przystałowic Dużych - i młodzież i emeryci. Dzięki temu mamy nową świetlicę:

Do siebie zaprosiło również stowarzyszenie Babska Rzeczpospolita z Klwowa. Oprócz tego, że można było odwiedzić grupę przy stoisku, to również można było podziwiać ją na scenie. - To dla nas wielki dzień. Cieszymy się, że możemy się zaprezentować. Chcemy zaspokoić gusta publiczności - mówią Dorota Macierzyńska i Mateusz Jaworski ze stowarzyszenia. Naszych rozmówców zapytaliśmy również o gusta kulinarne - związane oczywiście z papryką:

Na XIV Święto Papryki w Klwowie przyjechało wielu mieszkańców regionu. Jak mówią, warto było zrobić te nawet kilkadziesiąt kilometrów, bo w Klwowie zawsze jest dobra zabawa:

Kolejne święto papryki już w przyszły weekend w Słowikowie.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4