Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /REGION/Kolędy wyśpiewane sercem

Informacje z regionu

Kolędy wyśpiewane sercem

29 styczeń 2016 / Tekst
Reprezentanci 11 placówek wzięli udział w I Festiwalu Kolęd i Pastorałek Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Mazowieckiego, który odbył się w czwartek w Białobrzegach. To uczta dla ucha i wrażliwych serc.
Kolędy wyśpiewane sercem
fot. K. Piotrowska/GN Radom

Kolędy i pastorałki na scenie białobrzeskiej hali sportowej śpiewali niepełnosprawni m.in. z Radomia, Jedlanki, Brwinowa, czy Ciechanowa. Zaprezentowali bardzo dobrze znane i niemal nieznane utwory. Zadziwiali ciekawymi i różnorodnymi aranżacjami.  Ostatecznie laureatem festiwalu został zespół ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Ostrowi Mazowieckiej. Przyznane zostały też wyróżnienia.  - Poziom festiwalu był bardzo wysoki. Wszyscy uczestnicy prezentowali fantastyczne wykonania na najwyższym poziomie. Bardzo dobrze dobrali repertuar. Wszystkim wykonawcom należą się ogromne gratulacje. Każdy bez wyjątku bardzo mocno zaangażował się i przygotował na występ podczas festiwalu - powiedziała nam Katarzyna Goździk, członek jury i jednocześnie koordynatorka Strefy Młodych - Razem Ponad Niebo w Jasionnie.

Przewodniczącym jury był ks. prałat Henryk Ćwiek. Impreza została zorganizowana przez: Katolickie Stowarzyszenie "Serca dla Serc", Środowiskowy Dom Sapomocy w Jasionnie oraz Centrum Wolontariatu Strefa Młodych - Razem Ponad Niebo. Mamy już zapewnienie, że inicjatywa będzie kontynuowana. Patronem medialnym festiwalu było Radio Plus Radom. Honorowy patronat objął zaś m.in. biskup radomski Henryk Tomasik.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4