Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /REGION/Kolejne 3 miesiące aresztu dla Kewina K.

Informacje z regionu

Kolejne 3 miesiące aresztu dla Kewina K.

15 listopad 2016 / Tekst

Kewin K. - 19-latek podejrzany o spowodowanie tragicznego wypadku w Wierzbicy, kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie. Również o trzy miesiące przedłużone zostało śledztwo w sprawie.

Kolejne 3 miesiące aresztu dla Kewina K.
fot. facebook.com//OSP-KSRG-Wierzbica

Przypomnijmy, do wypadku doszło 14 sierpnia ok godz. 23.30 na ul. Radomskiej w Wierzbicy. Podejrzany kierując mercedesem nie dostosował prędkości i techniki jazdy do panujących warunków drogowych, w wyniku czego najechał na tył jadącej w tym samym kierunku mazdy. Auto to zmieniło tor jazdy uderzając na poboczu w ogrodzenia i bramy dwóch posesji. Kierujący mazdą doznał ciężkich obrażeń ciała, a śmierć w wyniku doznanych obrażeń poniosły dwie kobiety w wieku 39 i 74 lat oraz i 37-letni mężczyzna. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia, po kilku dniach został jednak zatrzymany. 19-letni Kewin K. usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki. W momencie wypadku Kewin K. nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Prawo jazdy Kewina K. cofnął starosta radomski w czerwcu tego roku. 19-latek przekroczył limit 20 punktów karnych w okresie jednego roku od wydania po raz pierwszy uprawnień. Dodatkowo w terenie zabudowanym dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość.

Mężczyzna przesłuchany został w charakterze podejrzanego. Na wniosek Prokuratora w Szydłowcu, Sąd Rejonowy aresztował podejrzanego Kewina K. na trzy miesiące pod zarzutem spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Wniosek Prokuratury uzasadniony został obawą ze strony podejrzanego o utrudnianie postępowania karnego. 

Po trzech miesiącach od wypadku przedłużony został zarówno areszt jak i samo śledztwo - informuje Małgorzata Chrabąszcz - rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Radomiu: - Cały czas zbieramy materiał dowodowy. Jest już powołany biegły z zakresu ruchu drogowego, ale materiał nie jest jeszcze kompletny. Opinia biegłego wydana zostanie, kiedy wszystkie dowody zostaną już przeprowadzone.

Kewin K. na wniosek prokuratora w areszcie tymczasowym spędzi najbliższe 3 miesiące - do 12 lutego przyszłego roku.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4