Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /REGION/Kolejne gminy ze wsparciem unijnym

Informacje z regionu

Kolejne gminy ze wsparciem unijnym

19 luty 2018 / Tekst

Ponad 770 tys. złotych unijnego wsparcia trafi do kolejnych gmin w regionie radomskim. Stosowne umowy na dofinansowanie unijne podpisane dziś zostały w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego w Radomiu.

Kolejne gminy ze wsparciem unijnym
foto: MN/Radio Plus Radom

Gmina Szydłowiec dostanie ponad 456 tys. zł na termomodernizację budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej, a gmina Ciepielów - ponad 320 tys. zł na zakup wozu strażackiego oraz sprzętu przeciwpowodziowego - mówi członek zarządu woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski:

Budynek Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szydłowcu przejdzie kompleksową termomodernizację. - Zakres prac obejmie m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych i dachu, obróbkę blacharską, wymianę stolarki drzwiowej i okiennej oraz montaż drzwi zewnętrznych - mówi burmistrz Szydłowca Artur Ludew:

Zmodernizowane zostaną też instalacje: ciepłej wody użytkowej i grzewcza. W obiekcie zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne, a oświetlenie będzie wymienione na energooszczędne. Realizacja projektu pozwoli na zwiększenie efektywności energetycznej budynku i na ograniczenie emisji szkodliwych gazów i pyłów. Całkowita wartość projektu to ok. 574,5 tys. złotych. Zadanie wsparte zostanie kwotą ponad 456 tys. złotych.

Gmina Ciepielów zakupi nowoczesny specjalistyczny sprzęt, w który wyposażony zostanie amochód ratowniczo - gaśniczy. Wóz jest użytkowany przez strażaków OSP w Ciepielowie - mówi wójt gminy Artur Grzegorz Szewczyk:

W ramach projektu zakupiony będzie sprzęt i wyposażenie służące ratownictwu wodnemu, m.in. ponton pneumatyczny, silnik spalinowy, kołowrót i rzutka ratownicza oraz 10 plandek antykryzysowych na dach. Poza tym zakupiona też zostanie odzież ochronna dla ratowników, w tym 4 kamizelki asekuracyjne, 2 kombinezony wypornościowe, 2 kombinezony do pracy w wodzie, 4 pary spodni i 4 kaski do ratownictwa wodnego.

Inwestycja przyczyni się do wzmocnienia potencjału Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciepielowie oraz do skutecznego udziału w akcjach ratowniczych i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom gminy, powiatu i regionu.

Całkowita wartość zadania to ok. 817,5 tys. złotych. Inwestycja wsparta zostanie kwotą ponad 323,5 tys. złotych.

 Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld złotych unijnego wsparcia z Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 - 2020 skierowanego dłównie do biznesu, administracji, sektora naukowego i pozarządowego. Na 2018 rok zaplanowano 24 konkursy o przeszło 495 mln złotych dofinansowania. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80% kosztów kwalifikowanych projektu.

Szczegółowe informacje o aktualnych i planowanych konkursach dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4