Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 26 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
Radio Plus Radom /REGION/Kolejne ostrzeżenia przed burzami

Informacje z regionu

Kolejne ostrzeżenia przed burzami

07 czerwiec 2019 / Tekst

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami. Mogą one wystąpić w dziesięciu województwach, w tym w mazowieckim, świętokrzyskim i łódzkim.

Kolejne ostrzeżenia przed burzami
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydane zostało m.in dla wszystkich powiatów województwa mazowieckiego. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad - informuje Ewa Łapińska z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie.

Burzowo będzie również w Świętokrzyskiem. Jak informuje Ewa Łapińska z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie mogą wystąpić burze z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Tu także może wystąpić grad.

Również mieszkańcy większej części województwa łódzkiego mogą spodziewać się burz. - Prognozuje się wystąpienie miejscami burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad - informuje Barbara Wrzesińska z Biura Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu. Ostrzeżenie nie obowiązuje dla powiatów: wieluńskiego, wieruszowskiego, sieradzkiego, zduńskowolskiego, łaskiego i poddębickiego. 

Pierwszy stopień ostrzeżenia jest najniższym w trzystopniowej skali. Synoptycy przewidują warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Jak ostrzegają, prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4