Na antenie: SEDNO SRRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Radio Plus Radom /REGION/Kolejny wietrzny dzień

Informacje z regionu

Kolejny wietrzny dzień

24 październik 2018 / Tekst

Prawie w całej Polsce będzie dziś silnie wiało. Podmuchy dotrą również do województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego i łódzkiego.

Kolejny wietrzny dzień
fot. Weronika Chochoł/\Radio Plus Radom

Województwo mazowieckie

Dla województwa mazowieckiego przewidziane jest ostrzeżenie pierwszego stopnia. Oznacza to, że wystąpić mogą warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Jak wynika z prognoz synoptyka Szymona Ogórka z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie, wystąpić może silny wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 85 km/h, z północnego zachodu i zachodu.

Województwo świętokrzyskie

Podobnie będzie w województwie świętokrzyskim. Tutaj z 90 procentowym prawdopodobieństwem wystąpi silny wiatr. - Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h z zachodu w nocy skręcający na północno-zachodni - informuje synoptyk Łukasz Harasimowicz - Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.

Województwo łódzkie

Również w Łódzkiem mocno zawieje. Jak informuje Magdalena Muszyńska-Karbowska z Biura Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu przewiduje się wystąpienie dość silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, w kierunku północno-zachodnim.

Jak i kiedy?

Wszystkie ostrzeżenia obowiązują do środowego popołudnia. - Wichurę najlepiej przeczekać w bezpiecznym miejscu. Należy pamiętać również o zaparkowaniu samochodu w bezpiecznym miejscu - wyjaśnia bryg. Sławomir Podsiadły z radomskiej Straży Pożarnej:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4