Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 24 czerwca - Narodzenie św. Jana Chrzciciela
Radio Plus Radom /REGION/Komisje szacują straty

Informacje z regionu

Komisje szacują straty

19 maj 2017 / Tekst

Na Mazowszu jest już ponad 50 komisji szacujących szkody spowodowane przez wiosenne przymrozki. Najwięcej - 25 komisji powołano w regionie radomskim, m.in. w Kozienicach, Magnuszewie, Promnej czy Solcu nad Wisłą.

stux/pixabay.com
stux/pixabay.com

Do Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie wciąż wpływają kolejne wnioski o powołanie komisji – mówi rzecznik wojewody Ewa Filipowicz:

Zimna wiosna dała się we znaki rolnikom i sadownikom z powiatu radomskiego. Niska temperatura zniszczyła m.in. paprykę w 400 tunelach w Przytyku. Zmarzły też warzywa i owoce w gminach: Wolanów, Wierzbica i Kowala. Mniejszych plonów spodziewa się radomski sadownik Robert Srokosz:

Uszkodzone przez anomalie pogodowe uprawy zrekompensować będą mogły zasiłki celowe. Do Urzędów Gmin niemal każdego dnia zgłaszają się poszkodowani. 15 wniosków złożyli m.in. rolnicy i sadownicy w gminie Jedlińsk. Rozmiar strat na bieżąco kontroluje wójt gminy Kamil Dziewierz:

Nieciekawie sytuacja wygląda też w gminie Wieniawa. Do urzędu zgłaszają się głównie sadownicy. Przymrozki zniszczyły jabłonie, wiśnie i czereśnie  – mówi wójt Wieniawy Krzysztof Sobczak:

Ze wstępnych szacunków Starostwa Powiatowego wynika, że plony będą o 30% mniejsze niż w zeszłym roku. By zrekompensować szkody, rolnicy i sadownicy będą mogli ubiegać się o zasiłki docelowe albo kredyty klęskowe – mówi rzecznik starostwa Marek Oleszczuk:

Zasiłki docelowe wynoszą 6 tys. zł.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4