Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 25 listopada - bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 85%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 25 Lis 2017

    Pochmurno 9°C 5°C

  • 26 Lis 2017

    Rain 6°C 0°C

Radio Plus Radom /REGION/Król zawitał na Konecczyznę

Informacje z regionu

Król zawitał na Konecczyznę

16 lipiec 2017 / Tekst
fot. konecki24.pl

Wizyta króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i wspólna podróż królewskim szlakiem, otwarte mistrzostwa powiatu koneckiego w rzucie podkową czy zawody w biciu gwoździ. Za nami Kuźnice Koneckie.

Impreza rozpoczęła się już w sobotę, 15 lipca. Wtedy to w samo południe do Adamowa zawitał król Stanisław August Poniatowski. Było to przypomnienie historycznej wizyty, do której doszło przed 230 laty. W minioną sobotę król przywitał się z włodarzami oraz mieszkańcami Konecczyzny, odwiedził także Muzeum Ludowe, gdzie otrzymał specjalnie wybitą monetę. Kolejnym punktem orszaku był perzjazd do Radoszyc, gdzie zgodnie z tradycją sprawowana była Msza św. w języku łacińskim. Kolejnym punktem królewskiej wizyty był Piknik Królewski w Jacentowie.

Tradycyjnie już podczas Kuźnic Koneckich wręczono również wyróżnienia "Marka Konecka". Wśród wyróżnionych tą prestiżową nagrodą znaleźli się: Masarnia „Pod lasem” Zdzisława Wiklaka z Kapałowa, piekarnia Stanisław Dróżdż i spółka z Kozowa, Lokalna Grupa Działania „Nad Czarną i Pilicą”, Sypytkowski Sport Andrzeja Sypytkowskiego, Restauracja Leliwa w Końskich oraz Tygodnik Konecki. Wręczony został również Diament Marki Koneckiej, który trafił do Szpitala Specjalistycznego św. Łukasza w Końskich. Rokrocznie podczas Kuźnic wręczane są także tytuły "Przyjaciół Kuźnic Koneckich". Nie inaczej było w tym roku, a wyróżnienia otrzymali: Gmina Ruda Maleniecka, Stowarzyszenie „Radosze” z Radoszyc oraz Auto-Komis Daniela Zycha z Rudy Białaczowskiej. Spotkanie zakończył koncert gitarowy Piotra Resteckiego.

Bogaty program miał również drugi dzień imprezy. W niedzielę w Parku Miejskim w Końskich królowały występy artystyczne. W ramach wydarzenia przeprowadzony został Przegląd Piosenki "Kuźnice Talentów". Po raz 13. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Koneckiego w Rzucie Podkową, zaprezentowały się również gminy powiatu koneckiego oraz powiatów "ziemi odrowążów". Nie zabrakło także zawodów w biciu gwoździ oraz eksplozji kolorów. Gwiazdą wieczoru była Natalia Szroeder.

Kużnice Koneckie odbyły się już po raz 18. Jest to sztandarowa impreza powiatu koneckiego.

fot.: konecki24.pl:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
PGE Skra Bełchatów 9 21
Indykpol AZS Olsztyn 10 20
Trefl Gdańsk 9 18
Espadon Szczecin 10 18
GKS Katowice 10 17
Jastrzębski Węgiel 9 17
Asseco Resovia Rzeszów 9 16
ONICO Warszawa 10 16
Cuprum Lubin 10 14
MKS Będzin 10 10
Cerrad Czarni Radom 9 10
Łuczniczka Bydgoszcz 10 10
BBTS Bielsko-Biała 11 5
Dafi Społem Kielce 10 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 5

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA