Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 20 czerwca - bł. Benigna, dziewica i męczennica
Radio Plus Radom /REGION/Krzysztof Magowski zagości w Mariówce

Informacje z regionu

Krzysztof Magowski zagości w Mariówce

15 luty 2019 / Tekst

Reżyser, dokumentalista Krzysztof Magowski odwiedzi Mariówkę. Przez cały tydzień w ośrodku Promień odbywać się będą wieczory sztuki filmowej.

Krzysztof Magowski zagości w Mariówce
fot. festiwal2014.dwabrzegi.pl/dwabrzegi.pl/

Wydarzenie rozpocznie się w poniedziałek, 18 lutego spotkaniem z reżyserem. Poniedziałek upłynie pod hasłem: "Film moja pasja". W ciągu kolejnych dni Krzysztof Magowski prezentował będzie swoje wybrane filmy.

Krzysztof Magowski uczył się sztuki filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pod kierunkiem między innymi Krzysztofa Kieślowskiego. Po studiach był asystentem reżysera Ryszarda Bugajskiego w filmie „Przesłuchanie”, który przez władze komunistyczne został objęty zakazem upowszechniania. Potem jednak nagradzany w latach 1989–1990 na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W 1987 był najbliższym współpracownikiem reżysera Andrzeja Jurgi w pracy nad przygotowaniem pełnometrażowego filmu dokumentalnego dla Episkopatu Polski ukazującego wizytę papieża Jana Pawła II w Polsce.

W latach 1985-2002 działał w Studio Filmowym „Dom”. W 1999 wybrany został na I wiceprzewodniczącego Zarządu nowo powołanego Stowarzyszenia Autorów Filmowych (SAF).

Obecnie związany z telewizją publiczną reżyseruje wiele programów telewizyjnych i pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Programowej TVP oraz przewodniczącego Sekcji Telewizyjnej SFP. Znany i nagradzany jako reżyser i producent filmów zwłaszcza dokumentalnych. Członek Polskiej Akademii Filmowej i ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Jest także przewodniczącym rady nadzorczej nowo powstałej Fundacji Twórczości Filmowej skupiającej wybitnych twórców filmów dokumentalnych i fabularnych.

Warto przypomnieć, że jest między innymi reżyserem spektaklu telewizyjnego zrealizowanego w 2018 r. "Ostatni hrabia. Edward Bernard Raczyński" oraz filmu dokumentalnego "Sen o Warszawie" z 2014 roku.

Program spotkania:

  • wtorek, 19 lutego: "Sen o Warszawie"
  • środa, 20 lutego: "Ostatni hrabia"
  • czwartek, 21 lutego: "Zapomniane Powstanie"
  • piątek, 22 lutego: "Czy będzie wojna", "Poznańskie powstanie"
  • poniedziałek, 25 lutego: "Zachwyt"

Projekcje odbywać się będą w sali konferencyjnej Niepublicznego Ośrodka Opieki Zdrowotnej Promień na parterze. Każda z nich rozpocznie się o godz. 19.00.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4