Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 26 czerwca - św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Radio Plus Radom /REGION/Kto groził burmistrzowi Opoczna?

Informacje z regionu

Kto groził burmistrzowi Opoczna?

08 luty 2019 / Tekst

"Zdechniesz następny czerwony zdrajco" – list takiej treści otrzymał burmistrz Opoczna Dariusz Kosno. Podobny list trafił do siedziby PGK.

Prokuratura Rejonowa w Opocznie prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie przesyłek, jakie 18 stycznia trafiły do Urzędu Miejskiego w Opocznie i Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Opocznie. Obydwie zawierają groźby karalne nawiązujące w swojej treści do wcześniejszego pozbawienia życia prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Skierowane zostały pod adresem burmistrza Opoczna Dariusza Kosno i członka zarządu PGK Beaty Wiktorowicz.

Z zebranego na obecnym etapie materiału dowodowego wynika, iż w dniu 18 stycznia 2019 roku około godziny 10 do budynku Urzędu Miejskiego w Opocznie wpłynął przesłany za pośrednictwem poczty list formatu A5 zaadresowany do burmistrza. Wewnątrz znajdowały się dwie kartki formatu A5, na jednej z nich widniał sporządzony drukowanymi literami tekst „ZDECHNIESZ NASTĘPNY CZERWONY ZDRAJCO. W.ANDERS”, na drugiej kartce nie było żadnych znaków. Burmistrz zawiadomił, że adresowane do niego słowa odbiera jako groźby karalne i obawia się ich spełnienia. Jednocześnie podał, iż przypuszcza, że ten list został wysłany po tym jak na swoim profilu facebookowym umieścił informację o wystawieniu księgi kondolencyjnej w związku ze śmiercią prezydenta Gdańska.

Ustalono, iż przesyłka została wrzucona do skrzynki pocztowej znajdującej się w Opocznie przy ulicy Westerplatte. Kiedy pracownik poczty zeznał, że wyjmował dwa podobne listy w formacie A5: jeden adresowany właśnie do urzędu, drugi do PGK, funkcjonariusze szybko udali się się do siedziby spółki. Tam okazało się, że list nie został jeszcze otwarty. Jak się później okazało wewnątrz znajdowała się kartka z napisem: „BĘDZIESZ NASTĘPNA CZERWONA SUKO. W.ANDERS”. Od pokrzywdzonej również przyjęto protokolarne zawiadomienie o popełnieniu na jej szkodę przestępstwa gróźb karalnych.

Sprawa została objęta zwierzchnim nadzorem służbowym Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4