Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /REGION/Lądowisko dla helikopterów w Opocznie

Informacje z regionu

Lądowisko dla helikopterów w Opocznie

17 lipiec 2018 / Tekst

Całodobowe lądowisko dla śmigłowców ratownictwa medycznego powstanie w Szpitalu Rejonowym w Opocznie. Dodatkowo doposażony zostanie Szpitalny Oddział Ratunkowy. Inwestycje sfinansuje Ministerstwo Zdrowia.

Lądowisko dla helikopterów w Opocznie
fot. MaciekSnk

Lądowisko dla helikopterów ma być gotowe do końca października tego roku, a jego koszt wyniesie prawie 2,5 miliona złotych. Inwestycję zrealizuje firma z Warszawy, która wygrała przetarg. Obecnie opoczyński szpital jest na etapie podpisywania umowy na wykonanie zadania, którego wartość wyniesie 1 mln 200 tys. zł ze zwycięską firmą.

Lądowisko powstanie w okolicach obwodnicy Opoczna przy wyjeździe w stronę Tomaszowa Mazowieckiego na działce położonej przy drodze wojewódzkiej nr 713 przed Januszewicami. Nieruchomość nieodpłatnie przekazała Agencja Nieruchomości Rolnych. Działka została pozytywnie oceniona przez ekspertów lotniczych. Spełnia również wymogi odnośnie czasu dojazdu do szpitala, który nie może być dłuższy niż 5 minut. Odległość z lądowiska do szpitala również będzie nieduża. Karetka na sygnale ten dystans jest w stanie pokonać w ciągu 5 minut - było to ważnym wymogiem w doborze lokalizacji.

W ramach kontraktu doposażony zostanie również Szpitalny Oddział Ratunkowy i zakupiony zostanie specjalistyczny sprzęt do innych oddziałów za łączną kwotę 1 mln i 200 tys. zł.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4