Na antenie: ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /REGION/Lądowisko otwarte

Informacje z regionu

Lądowisko otwarte

17 grudzień 2018 / Tekst

Otwarte zostało lądowisko dla śmigłowców ratunkowych. Zlokalizowane jest ono w okolicach obwodnicy Opoczna, przy wyjeździe w stronę Tomaszowa.

Lądowisko otwarte
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Lądowisko znajduje się na działce o powierzchni 86 arów. Powiat nabył ją nieodpłatnie w 2014 roku od Agencji Nieruchomości Rolnych i przekazał szpitalowi. Dzięki pieniądzom z Ministerstwa Zdrowia powstało na niej lądowisko dla śmigłowców ratunkowych. Na uroczystość jego otwarcia przyjechał Robert Gałązkowski, dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Takie lądowisko było nam bardzo potrzebne, przyznaje Edyta Wcisło, dyrektor opoczyńskiego szpitala. Jak wyjaśnia, do tej pory ratunkowe śmigłowce mogły lądować w Opocznie tylko w dzień, teraz będzie możliwe to także nocą.

Z zakończonej inwestycji cieszy się także wicestarosta Maria Barbara Chomicz. Dzięki lądowisku pomoc szybko będzie mogła trafić do osób poszkodowanych, wyjaśnia.

Budowa lądowiska kosztowała 1,2 mln zł. Zadanie wsparte zostało środkami z Ministerstwa Zdrowia. Łącznie w ramach projektu wybudowane zostało lądowisko i doposażony SOR. Inwestycja pochłonęła 2,5 mln zł, z czego wkład szpitala to około 570 tys. zł. Resztę stanowią pieniądze z ministerstwa w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4