Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Bardzo pochmurno

6°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 96%

Wiatr: 22.53 km/h

 • 23 Paź 2018

  Opady 8°C 3°C

 • 24 Paź 2018

  Rain 7°C 3°C

Radio Plus Radom /REGION/Laureaci Innowatora Mazowsza

Informacje z regionu

Laureaci Innowatora Mazowsza

15 grudzień 2015 / Tekst
Antynowotworowe testy genetyczne, program do terapii dzieci z autyzmem, opaski do pomiaru ważnych parametrów życiowych – tegoroczną edycję konkursu Innowator Mazowsza zdominowały nowości w medycynie. Nie zabrakło również innowacyjnych rozwiązań z branży IT. Tradycyjnie też w ramach Innowatora Mazowsza przyznano nagrody za prace doktorskie.

Innowator Mazowsza to konkurs organizowany przez samorząd województwa mazowieckiego od 2008 r. Tegoroczna siódma edycja konkursu Innowator Mazowsza pokazała, że w regionie zainteresowanie ulepszaniem swoich produktów lub usług nie słabnie. Jak zwykle konkurs organizowany był w dwóch kategoriach – Innowacyjny Młody Naukowiec i Młoda Innowacyjna Firma. W tym roku pojawiło się 45 zgłoszeń – z czego 11 wśród firm i 34 wśród naukowców. Spośród nich wybrano w sumie sześciu laureatów. Wyróżniono również czterech naukowców i jedną firmę. 

– Prace młodych naukowców od pierwszych lat trwania konkursu były na bardzo wysokim poziomie. Tegoroczne również pokazują, że doktoranci z Mazowsza prowadzą niezwykle ważne badania – podsumowuje marszałek Adam Struzik. 

W kategorii Innowacyjny Młody Naukowiec przyznano dwa I miejsca (za każde nagroda w wys. 13,75 tys. zł brutto) – otrzymali je dr Stanisław Stopiński za pracę Opracowanie architektury fotonicznych układów scalonych na bazie fosforku indu (InP) dla szybkich systemów odczytu danych oraz dr Emil Tymicki za pracę Wzrost politypu 4H na podłożu o strukturze 6H w procesie monokrystalizacji SiC metodą transportu fizycznego z fazy gazowej. III miejsce i 10 tys. zł brutto przyznano dr Agnieszce Markowskiej-Radomskiej za pracę Mechanizmy dyfuzji i fragmentacji w procesie uwalniania składnika z emulsji wielokrotnych. Poza tym wyróżniono cztery osoby – dr Justynę Ostrowską, dr Izabelę Steinborn-Rogulską, dr. Łukasza Wierzbickiego i dr. Daniela Janczaka.

W kategorii Młoda Innowacyjna Firma kapituła przyznała I miejsce (i 25 tys. zł brutto) spółce Warsaw Genomics za antynowotworowe testy genetyczne, II miejsce (i 15 tys. zł brutto) otrzymała firma AUTILIUS Kinga Wojaczek za program do terapii dzieci z autyzmem, natomiast III miejsce (i 10 tys. zł) otrzymała firma Oktawave Sp. z o.o. za narzędzie IT – chmurę obliczeniową. W tej kategorii przyznano również wyróżnienie firmie SiDLY Sp. z o.o. za opaski medyczne – do pomiaru ważnych parametrów życiowych.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

6°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 99%

Wiatr: 22.53 km/h

 • 23 Paź 2018

  8°C 3°C

 • 24 Paź 2018

  7°C 3°C

ARTYSTA TYGODNIA

Vox
"Bananowy song"

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3 9
ONICO Warszawa 3 9
Cerrad Czarni Radom 3 6
PGE Skra Bełchatów 3 6
Jastrzębski Węgiel 3 5
Chemik Bydgoszcz 3 5
GKS Katowice 2 4
Trefl Gdańsk 2 3
Stocznia Szczecin 2 3
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 3
Indykpol AZS Olsztyn 3 3
Asseco Resovia Rzeszów 2 1
MKS Będzin 3 0
Cuprum Lubin 3 0

POLECAMY

230x190 4