Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 22 lutego - katedry świętego Piotra, Apostoła
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /REGION/Lenart starostą

Informacje z regionu

Lenart starostą

23 listopad 2018 / Tekst

Zaskoczenie w Końskich. Koalicja podpisana przez PiS, SLD i Kreatywną Jedność Powiatu Koneckiego nie przetrwała głosowań już podczas pierwszej sesji.

Lenart starostą
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Już pierwsze głosowanie pokazało, że rządząca koalicja w powiecie koneckim będzie inna niż się spodziewano. W tajnym głosowaniu na przewodniczącą rady wybrana została Dorota Duda z PSL. Głosowało na nią 11 radnych, na jej konkurenta Wojciecha Owczarka z listy SLD 9. Głosowanie pokazało, że podpisana pod koniec października koalicja legła w gruzach, a do gry wróciło PSL. Zadowolenia z werdyktu radnych nie kryła nowa przewodnicząca Dorota Duda.

Prezydium rady uzupełnili Czesław Kurcbart (PSL) i Beata Zbróg (Samorządni Ziemi Koneckiej). Kolejnym punktem obrad był wybór starosty. Na to stanowisko zgłoszone zostały dwie kandydatury, obydwie z PiS-u: Andrzeja Marka Lenarta i Grzegorza Pieca. Lenart to szef miejskich struktur partii, który nie poparł koalicji z lewicą. Z kolei Piec jest przewodniczącym powiatowych struktur PiS-u i to właśnie jego rekomendowała partia na stanowisko starosty. Dzięki sojuszowi z SLD i KJPK mógł ten cel osiągnąć. W tajnym głosowaniu zwyciężył jednak Lenart.

Andrzej Lenart i Jarosław Lasota to radni PiS-u, którzy wspólnie z PSL-em tworzą nową koalicję. Dołączyło do nich po dwóch radnych Samorządnych Ziemi Koneckiej i Kreatywnej Jedności Powiatu Koneckiego. Razem mają 11 mandatów w 21-osobowej radzie, czyli niewielką większość.

Andrzej Marek Lenart nie ukrywa, że jeszcze wczoraj pogodzony był z porażką. Spakowałem wszystko już wszystko w swoim gabinecie, zostały tylko rękawice bokserskie, przyznaje.

Zmian nie będzie, mówi z przykrością Grzegorz Piec, którego w głosowaniu poparło 9 radnych. Partia zadecyduje, co dalej z Lenartem, dodaje.

Zamierzam być nadal członkiem PiS-u, ale jeżeli ktoś będzie chciał mnie wypchnąć z partii, to mnie wypchnie, mówi nowy starosta Andrzej Marek Lenart.

Szkoda, że tak się stało, widzimy tu czystą korupcję polityczną, nie przebiera w słowach Robert Plech, do niedawna szef powiatowych struktur SLD, po zawiązaniu koalicji z PiS-em zawieszony w członkostwie partii.

Wicestarostą został dotychczasowy starosta Bogdan Soboń. Będzie pracował w już szóstym zarządzie powiatu.

Na członka zarządu wybrany został Damian Rozmus (Kreatywna Jedność Powiatu Koneckiego).

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

Raindrops Keep Fallin' On My Head

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 17 47
ONICO Warszawa 18 41
Jastrzębski Węgiel 18 40
Cerrad Czarni Radom 19 35
Aluron Virtu Warta Zawiercie 18 30
PGE Skra Bełchatów 18 27
GKS Katowice 19 27
Asseco Resovia Rzeszów 18 23
Indykpol AZS Olsztyn 19 22
Trefl Gdańsk 16 20
Chemik Bydgoszcz 19 19
Cuprum Lubin 18 17
MKS Będzin 19 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4