Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 17 czerwca - św. Brat Albert Chmielowski, zakonnik
Radio Plus Radom /REGION/Andrzej Lenart z Ziemią Konecką

Informacje z regionu

Andrzej Lenart z Ziemią Konecką

09 maj 2019 / Tekst

Były starosta konecki Andrzej Marek Lenart nie stworzy własnego komitetu wyborczego. W przedterminowych wyborach do rady powiatu wystartuje z komitetu Ziemia Konecka.

Andrzej Marek Lenart
Andrzej Marek Lenart

fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Komitet Ziemia Konecka jest jednym z ośmiu, które powstały z myślą o przedterminowych wyborach w Końskich. Zgodnie z rozporządzeniem premiera mają się one odbyć 16 czerwca. Jeśli do nich dojdzie, były starosta konecki Andrzej Marek Lenart wystartuje w nich z komitetu Ziemia Konecka.

Komitet jest połączeniem części listy Andrzeja Marka Lenarta, Kreatywnej Jedności Powiatu Koneckiego oraz Samorządnych Ziemi Koneckiej. Twórcami tego porozumienia oprócz Lenarta są jeszcze Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich, Henryk Konieczny, wójt Fałkowa oraz Michał Pękala, burmistrz Radoszyc.

Tworzenie trzech oddzielnych komitetów nie miało sensu, argumentuje sens pójścia do wyborów pod jednym szyldem Andrzej Marek Lenart.

Oprócz Ziemi Koneckiej chęć udziału w przedterminowych wyborach zgłosiły komitety: Prawi i Solidarni pełniącego obecnie funkcje starosty Grzegorza Pieca i burmistrz Stąporkowa Doroty Łukomskiej, PSL z byłym wicestarostą, a wcześniej starostą Bogdanem Soboniem na czele, Robert Plech Nowy Powiat byłych radnych powiatowych związanych z lewicą Roberta Plecha, Wojciecha Owczarka i Wiesława Skowrona, Porozumienie Samorządowe TKN z byłym burmistrzem Końskich Michałem Cichockim, Innowacyjny Samorząd byłego kandydata na burmistrza Końskich Damiana Milczuszka, Nasz Powiat z biznesmenami Piotrem Bocheńskim i Rafałem Postułą oraz Porozumienie Samorządowe Bezpartyjni Samorządowcy.

Przedterminowe wybory do Rady Powiatu w Końskich mają się odbyć 16 czerwca. To konsekwencja obwieszczenia wojewody o rozwiązaniu rady z mocy prawa po tym jak zarząd powiatu w ustawowym terminie nie powołał zarządu w pełnym składzie. Z decyzją wojewody nie zgadza się odwołany zarząd. W tej sprawie złożył on skargę do sądu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"(Everything I Do) I Do It For You"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4