Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 10 grudnia - Najświętsza Maryja Panna Loretańska
Opady

3°C

Radom

Opady

Wilgotność: 93%

Wiatr: 33.80 km/h

 • 10 Gru 2018

  Rain 5°C 0°C

 • 11 Gru 2018

  Pochmurno 2°C 0°C

Radio Plus Radom /REGION/Marszałek wyróżniony przez bankowców

Informacje z regionu

Marszałek wyróżniony przez bankowców

06 grudzień 2018 / Tekst

Marszałek Adam Struzik został wyróżniony przez Związek Banków Polskich. Uroczystość odbyła się w czasie Forum zorganizowanego przez Związek Banków Polskich (ZBP) we współpracy z kluczowymi organizacjami samorządu terytorialnego w Polsce. W posiedzeniach uczestniczył marszałek Adam Struzik, jako obecny przewodniczący Konwentu Marszałków Województw RP.

Na forum składały się dwa główne bloki tematyczne: bankowo-finansowy oraz digitalizacji i innowacyjności technologicznej samorządu terytorialnego. Omawiano stan finansów jednostek samorządu terytorialnego, finansowanie działalności i rozwoju (w tym po roku 2020), a także wykorzystanie partnerstwa publiczno-prywatnego. Poruszano też tematy rozwoju technologicznego i bezpieczeństwa cyfrowego samorządowych klientów sektora finansowego. Posiedzenie Forum można obejrzeć na stronie internetowej Związku Banków Polskich.

W podziękowaniu za konstruktywną współpracę i wspieranie rozwoju technologicznego oraz dialogu pomiędzy sektorem bankowym a publicznym, w tym z samorządem terytorialnym w Polsce, marszałek Adam Struzik został wyróżniony Srebrnym Numizmatem z serii „Wielcy Polscy Ekonomiści” oraz Dyplomem Uznania ZBP.

– Rozwój gospodarczy województwa mazowieckiego nie byłby możliwy bez współpracy i wspierania samorządów lokalnych, a także mazowieckich przedsiębiorców. Dla Samorządu Województwa Mazowieckiego zawsze był ważny rozwój gospodarki opartej na wiedzy, wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw i otoczenia biznesowego. By sprostać wyzwaniom współczesnego świata, dążymy do tego, aby stać się regionem o dobrze działających mechanizmach wspierania przedsiębiorczości oraz sprawnym zapleczu naukowo-badawczym, posiadającym silne i trwałe relacje z gospodarką regionu, przy aktywnym udziale samorządów lokalnych – mówi marszałek Adam Struzik.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

3°C

Radom

Opady

Wilgotność: 93%

Wiatr: 33.80 km/h

 • 10 Gru 2018

  5°C 0°C

 • 11 Gru 2018

  2°C 0°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 23
Cerrad Czarni Radom 9 21
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 17
Jastrzębski Węgiel 8 16
Stocznia Szczecin 8 15
ONICO Warszawa 8 15
PGE Skra Bełchatów 9 15
Indykpol AZS Olsztyn 9 12
Trefl Gdańsk 8 11
GKS Katowice 8 10
Chemik Bydgoszcz 8 8
Cuprum Lubin 10 6
Asseco Resovia Rzeszów 9 5
MKS Będzin 9 5

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA