Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Ludwika z Sabaudii, zakonnica
Radio Plus Radom /REGION/Mazowiecki samorząd w konkursowych szrankach

Informacje z regionu

Mazowiecki samorząd w konkursowych szrankach

08 luty 2019 / Tekst

Jeszcze do 1 marca można głosować na inicjatywy, zgłoszone do konkursu "Zdrowy Samorząd". Samorząd woj. mazowieckiego startuje z programem „Zwiększenie efektywności rehabilitacji narządu ruchu u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym przy użyciu zrobotyzowanej ortezy do rehabilitacji chodu".

Mazowiecki samorząd w konkursowych szrankach
fot. http://www.centrumzagorze.pl

 Konkurs organizuje PortalSamorządowy.pl i magazyn Rynek Zdrowia. Chodzi o docenienie samorządów, które w najskuteczniejszy sposób realizują zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych schorzeń. Nominowanych jest 30 samorządów. Laureatów wyłoni rada konsultacyjna. Zostanie też przyznana nagroda czytelników.. O wygranej zdecydują głosy internautów.

 Mazowiecki program realizowany był przez Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o.o. Skierowany był do do dzieci w wieku 5-18 lat z rozpoznanym mózgowym porażeniem dziecięcym oraz zaburzeniami chodu, wymagającymi intensywnej terapii. Zastosowano zautomatyzowaną ortezę. - Podczas sesji terapeutycznej robot porusza kończynami pacjenta zgodnie z wcześniej ustalonym wzorcem chodu. Oprogramowanie umożliwia zmianę obciążenia, długości kroków, siły prowadzącej, jak i prędkości chodu podczas rehabilitacji, celem dostosowania jej do możliwości pacjenta. Zaobserwowano pozytywny wpływ treningów na wzrost prędkości chodu uczestników programu. To duża szansa dla chorujących na to schorzenie - mówi Marta Milewska, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Woj. Mazowieckiego.

Głosowanie trwa do 1 marca do godz. 12. Ze szczegółami można zapoznać się na https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/zdrowy-samorzad-2019,47/wojewodztwo-mazowieckie,1657/.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4