Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /REGION/Mazowsze wobec chorej służby zdrowia

Informacje z regionu

Mazowsze wobec chorej służby zdrowia

14 maj 2015 / Tekst

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone problemom służby zdrowia na Mazowszu.

foto: mazovia.pl
foto: mazovia.pl

Ważna jest współpraca – samorządu województwa, ministerstwa, Narodowego Funduszu Zdrowia, związków zawodowych, a także samych pracowników i pacjentów. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, dyrektor Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Filip Nowak, dyrektor Departamentu Ubezpieczenia Zdrowotnego w Ministerstwie Zdrowia Sylwia Lis, a także dyrektorzy mazowieckich szpitali i przedstawiciele związków zawodowych.
Samorządowi województwa podlega 29 placówek leczniczych. Podczas spotkania omawiane były przede wszystkim ich problemy, a są to m.in. niedoszacowanie stawek za świadczenia (opieka psychiatryczna, leczenie uzależnień, świadczenia z zakresu pediatrii i interny), nadwykonania, a także problemy dotyczące warunków pracy oraz wynagradzania grup zawodowych.
– To spotkanie dotyczyło przede wszystkim rozwiązań systemowych. Mamy świadomość, że w tej chwili wszystkie problemy związane z ochroną zdrowia ograniczają się nie tylko do samych kwestii medycznych, ale i tych związanych z zabezpieczeniem finansowym – powiedziała członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. – Oczywiście reagujemy na oczekiwania pielęgniarek i służb pomocniczych w szpitalu, bo wiemy, że te oczekiwania finansowe to nie tylko problem pieniędzy, ale odpowiedzialności za pacjentów. Chcemy być tutaj sojusznikiem – zaznaczyła marszałek.
Podczas spotkania dyrektor MOW NFZ Filip Nowak poinformował o planach nowego, korzystniejszego dla Mazowsza sposobu kontraktowania. Jednocześnie dyrektorzy szpitali zwrócili uwagę na aktualne problemy wynikające ze zbyt niskich wycen świadczeń zdrowotnych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4