Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /REGION/Miliony na szkolnictwo zawodowe!

Informacje z regionu

Miliony na szkolnictwo zawodowe!

11 kwiecień 2018 / Tekst

Prawie 16 milionów złotych dla szkół subregionu radomskiego. Samorząd Województwa Mazowieckiego uruchomił projekt „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Pieniądze otrzymały szkoły z Radomia oraz powiatów: białobrzeskiego, lipskiego, przysuskiego, radomskiego, szydłowieckiego i zwoleńskiego. Umowę podpisał dziś marszałek Adam Struzik, Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego, prezydent Radosław Witkowski oraz przedstawiciele wyżej wymienionych powiatów.

- To bardzo duży i znaczący projekt. Mamy zarejestrowanych ponad 800 tysięcy firm. W związku z tym potrzebujemy pilnie coraz lepiej wykształconej kadry pracowniczej. Pojawiła się luka w procesie kształcenia zawodowego. Był taki czas w naszym kraju, że punkt ciężkości był położony na kształcenie ogólnokształcące. Stąd po analizie problemów i rynku, doszliśmy do wniosku, że musimy wspomóc szkolnictwo zawodowe. Stąd pojawiła się projektu realizowanego na całym Mazowszu – mówi marszałek Adam Struzik.

Wartość projektu dla całego województwa mazowieckiego wynosi 120 mln zł, z czego 108 mln zł to środki unijne z RPO Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Projekt będzie realizowany przez 5 lat i będzie dotyczył wielu różnych działań - wsparcie sprzętowe, staże, szkolenia i współpraca z przedsiębiorcami.

- Szkolnictwo dualne dzisiaj dostało wyraźny zastrzyk finansowy, aby można było je realizować w ramach wsparcia szkolnictwa zawodowego – mówi Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego.

- Od początku kadencji postawiliśmy jasny cel – rozwój szkolnictwa zawodowego. Udaje nam się to robi, chociażby przez to, że udało się wprowadzić szkolenie dualne. Mamy świadomość tych wyzwań, które stoją przed radomskimi firmami, a to nie miejsca pracy, a brak wykwalifikowanych kadr do pracy – mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Zyskają szkoły, uczniowie, ale i nauczyciele. Uczniowie będą mogli liczyć na staże i praktyki zawodowe dla 14 tysiecy osób, ale także kursy specjalistyczne oraz doradztwo edukacyjno-zawodowe.

- Potrzebujemy środków na to, aby szkolnictwo zawodowe było prowadzone na dobrym poziomie – mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski:

W ramach realizacji projektu przewidziana jest też organizacja cyklu 36 targów edukacyjno-zawodowych.

Projekt zakłada 5-letni okres realizacji do 31 marca 2023 roku.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4