Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 czerwca - św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica
Radio Plus Radom /REGION/Ministerstwo interweniuje

Informacje z regionu

Ministerstwo interweniuje

17 luty 2016 / Tekst
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej włączyło się w trwający już od blisko miesiąca spór Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wierzbicy.
Ministerstwo interweniuje
fot.federacja-socjalnych.pl

Ministerstwo zleciło wojewodzie mazowieckiemu zewnętrzną kontrolę Ośrodka. Kontrole w GOPSie prowadzi również Państwowa Inspekcja Pracy. Jak informuje Paweł Maczyński – wiceprzewodniczący Federacji, wicewojewoda mazowiecki – Sylwester Dąbrowski przychylił się do wniosku organizacji o utworzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego ws. GOPSu w Wierzbicy: - To przeniesie ciężar mediacji na poziom wyżej niż tylko lokalnie. - powiedział Paweł Maczyński.

5 lutego przedstawiciele Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej złożyli p.o. kierownika GOPSu protokół rozbieżności, co jest równoznaczne z przejściem na etap mediacji. Federacja do tej pory nie otrzymała odpowiedzi od władz Ośrodka. GOPS ma dwa tygodnie na ustosunkowanie się do protokołu. W przeciwnym razie Federacja będzie wnioskować o interwencję mediatora z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej:

Przypomnijmy, spór w Wierzbicy rozpoczął się pod koniec ubiegłego roku. 7 z 12 pracowników rozpoczęło strajk domagając się podwyżek i zmiany regulaminu organizacyjnego placówki. Protest został uznany za nielegalny zarówno przez p.o. Kierownika Ośrodka Halinę Janiszek, jak i wójta gminy – Zdzisława Duliasa. Związkowcy zarzucają Halinie Janiszek utrudnianie prowadzenia działalności związkowej w miejscu pracy, nierespektowanie wyboru społecznej inspekcji pracy oraz utrudnianie prowadzenia legalnej akcji strajkowej. Natomiast wójta krytykują za brak woli dialogu, za to, że nie chce rozmawiać z pracownikami. Kierownik Janiszek przypomina z kolei, że protestujący pracownicy GOPS-u byli skonfliktowani już z poprzednią szefową placówki. Wójt Zdzisław Dulias zapewnia, że Ośrodek pracuje bez zarzutu i na całej tej sytuacji na pewno nie ucierpią osoby korzystające z pomocy GOSPu.

Do sprawy będziemy wracać.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"(Everything I Do) I Do It For You"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4