Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 26 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
Radio Plus Radom /REGION/Mogielnica w blasku odblasków

Informacje z regionu

Mogielnica w blasku odblasków

22 marzec 2018 / Tekst

Trwa odblaskowe tournee po woj. mazowieckim. Dziś odblaski otrzymali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Mogielnicy w powiecie grójeckim.

Mogielnica w blasku odblasków
fot. Radio Plus Radom

To kolejna odsłona kampanii "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny", zorganizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Ponad 120 uczniów klas I-VII otrzymało elementy odblaskowe. Mieli okazję przećwiczenia swoich umiejętności na rowerowym torze przeszkód. Zapoznali się także z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Dziś dzieci dostały zestawy z czterema elementami odblaskowymi. To są dwie opaski, które można założyć na rękę, na nogę i dwie zawieszki, które można przyczepić czy to do plecaka czy chociażby do kluczy - poinformował nas Tomasz Jagodziński z Urzędu Marszałkowskiego.

- Oprócz nauki na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, zdrowie. Tę kampanię powinny promować wszystkie szkoły, żeby uświadamiać młodych ludzi, że to bezpieczeństwo jest najważniejsze dla ich życia - powiedziała Jolanta Tomczyk, dyrektor ZSO.

- Każda akcja, która uratuje ludzkie życie jest tą najważniejszą. Jeżeli jakikolwiek założony i widoczny na drodze odblask pozwoli, żeby samochód nie wjechał tylko w kogoś jednego, to już jest sukces - stwierdził radny mazowieckiego sejmiku Leszek Przybytniak.

W akcję odblaskową w Mogielnicy zaangażowała się także grójecka policja i straż pożarna.

-  Odblaski są bardzo ważne, istotne zwłaszcza wśród najmłodszych. Na tym terenie nie wszędzie znajdują się chodniki, co też znacznie wpływa na bezpieczeństwo. Dodatkowo, teraz jeszcze nie jest wystarczająco jasno, kiedy dzieci idą do szkoły, więc jak najbardziej będą mogły wykorzystać te odblaski dla swojego bezpieczeństwa - zauważyła kom. Agnieszka Wójcik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

Dyrektor WORD-u Dariusz Piątek przyzwyczajony jest do kilku "odblaskowych" wyjazdów tygodniowo, ale widzi też efekty. Kampania przynosi owoce. - Jest co raz lepiej. Po pierwsze, jest to spowodowane może nie tyle modą, co tym, źe producenci i odzieży i tych odblasków idą z duchem czasu. To nie jest już tak jak kiedyś jeden rodzaj zawieszek, jeden kolor. Produkowane są elementy różnego rodzaju od zawieszek, naramienników, kamizelek, poprzez nawet zabawki, maskotki, worki i to jest coraz bardziej widoczne na ulicach. Widoczne to jest także wśród osób, które aktywnie uprawiają sport. Sami zaczynamy dbać o własne bezpieczeństwo - powiedział Dariusz Piątek.

A już jutro kampania "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"   zawita do Sienna.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4