Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 26 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
Radio Plus Radom /REGION/Może być burzowo...

Informacje z regionu

Może być burzowo...

12 maj 2019 / Tekst

Burze i porywisty wiatr prognozują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Prognozy dotyczą południowego mazowsza oraz województw łódzkiego i świętokrzyskiego. 

Może być burzowo...
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia w sumie dla pięciu województw w całym kraju. Obok mazowieckiego, świętokrzyskiego i łódzkiego silnych opadów spodziewać się mogą również mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego i małopolskiego.

W województwie mazowieckim objęte ostrzeżeniem są powiaty: grójecki, białobrzeski, przysuski, radomskiego i Radomia, zwoleńskiego oraz lipskiego. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie opady małego gradu - informuje Michał Folwarski z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie. 

Jeśli chodzi o województwo świętokrzyskie ostrzeżeniem objęty jest jego cały teren z wyjątkiem powiatów włoszczowskiego i jędrzejowskiego. - Mogą wystąpić burze z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h, możliwy niewielki grad - prognozuje Tomasz Knopik z Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie. 

Burzowo może być również w województwie łódzkim. Tu ostrzeżenie obowiązuje dla powiatów: opoczyńskiego, koneckiego, tomaszowskiego, rawskiego, skierniewickiego, łowickiego, zgierskiego, brzezińskiego, pabianickiego, łódzkiego wschodniego, piotrowskiego, bełchatowskiego, pajęczańskiego, radomszczańskiego, Piotrkowa Trybunalskiego, Skierniewic i Łodzi. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie możliwy grad - informuje Piotr Szewczak z Biura Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu. 

Wszystkie wymienione ostrzeżenia obowiązują do około godziny 20.00-21.00. 

Pierwszy stopień ostrzeżenia jest najniższym w trzystopniowej skali. Synoptycy przewidują warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Jak ostrzegają, prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4