Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 20 marca - św. Aleksandra, męczennica
Pochmurno

-5°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 72%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 20 Mar 2018

    Pochmurno -1°C -6°C

  • 21 Mar 2018

    Częściowe zachmurzenie 0°C -7°C

Radio Plus Radom /REGION/Na Kwintę wygrywa

Informacje z regionu

Na Kwintę wygrywa

13 marzec 2018 / Tekst

Opoczyński zespół Na Kwintę okazał się najlepszy podczas 29. edycji Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej Zielona Nuta 2018.

Na Kwintę wygrywa
fot. ZHP Opoczno

Impreza odbyła się w Tomaszowie Mazowieckim. Opoczyński zespół Na Kwintę ponownie okazał się tu najlepszy. Ponownie, bo w Zielonej Nucie triumfował też rok temu. Obecny skład zespołu tworzą: Aleksandra Kowalczyk, Jagoda Chudzicka, Dawid Dorosławski, Marcin Gruszczyński oraz Michał Wijata. Zespół wykonuje utwory zaliczane do kręgu poezji śpiewanej, piosenki harcerskiej oraz szeroko pojętej piosenki turystycznej. Wszystkie utwory aranżowane są na gitary, skrzypce, instrumenty perkusyjne oraz niepowtarzalne głosy członków zespołu, aby w myśl harcerskiej ścieżki każdy rozwijał się adekwatnie do swoich potrzeb. Praca zespołu wspierana jest przez komendantkę hufca ZHP Opoczno phm. Agnieszkę Wosek, szefową zespołu promocji hufca pwd Agatę Madej oraz pwd Łukasza Łochowskiego.

Zespół Na Kwintę zadebiutował podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Harcerskiego OPAL 2016 w Radomsku pod nazwą Bez Tuby. W skład zespołu pierwotnie wchodziło osiem osób. Zadania stworzenia i prowadzenia zespołu podjął się wówczas pwd. Michał Wijata. Podczas wspomnianego festiwalu Bez Tuby rywalizując z zespołami w kategorii „wędrownicy” (harcerze i instruktorzy powyżej 16 roku życia) zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej. Kolejnym sukcesem zespołu było zajęcie pierwszego miejsca oraz zdobycie nagrody Gran Prix na 28. Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej Zielona Nuta w Tomaszowie Mazowieckim. Wtedy jednak skład zespołu zmalał do pięciu osób, a nazwa zmieniła się na używaną obecnie - Na Kwintę. Po sukcesie w Tomaszowie Mazowieckim Na Kwintę zostali poproszeni o zagranie samodzielnego koncertu podczas zlotu Hufca ZHP Radomsko na stanicy w Białym Brzegu. Po roku od wywalczenia nagrody na OPALu, zespół Na Kwintę po raz kolejny wybrał się na ten festiwal i tym razem udało się obronić zwycięski tytuł.

Dodatkowo w tegorocznym festiwalu wzięła udział jeszcze jedna reprezentantka opoczyńskiego hufca. Druhna Agata Siedlecka wywalczyła drugie miejsce wykonując dwa utwory solo w kategorii piosenka harcerska i turystyczna.

Na podstawie ZHP Opoczno.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-5°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 72%

Wiatr: 17.70 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Those Were the Days

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 26 68
PGE Skra Bełchatów 25 58
Trefl Gdańsk 26 54
ONICO Warszawa 25 51
Asseco Resovia Rzeszów 26 48
Jastrzębski Węgiel 26 48
Indykpol AZS Olsztyn 26 46
Cuprum Lubin 26 38
Cerrad Czarni Radom 26 36
GKS Katowice 25 34
Espadon Szczecin 26 29
MKS Będzin 26 28
Aluron Virtu Warta Zawiercie 25 28
BBTS Bielsko-Biała 26 19
Łuczniczka Bydgoszcz 26 16
Dafi Społem Kielce 26 14

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA