Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 13 grudnia - św. Łucja, dziewica i męczennica
Pochmurno

0°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 86%

Wiatr: 14.48 km/h

 • 13 Gru 2018

  Rain And Snow 0°C -1°C

 • 14 Gru 2018

  Pochmurno 0°C -2°C

Radio Plus Radom /REGION/Na Kwintę wygrywa

Informacje z regionu

Na Kwintę wygrywa

13 marzec 2018 / Tekst

Opoczyński zespół Na Kwintę okazał się najlepszy podczas 29. edycji Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej Zielona Nuta 2018.

Na Kwintę wygrywa
fot. ZHP Opoczno

Impreza odbyła się w Tomaszowie Mazowieckim. Opoczyński zespół Na Kwintę ponownie okazał się tu najlepszy. Ponownie, bo w Zielonej Nucie triumfował też rok temu. Obecny skład zespołu tworzą: Aleksandra Kowalczyk, Jagoda Chudzicka, Dawid Dorosławski, Marcin Gruszczyński oraz Michał Wijata. Zespół wykonuje utwory zaliczane do kręgu poezji śpiewanej, piosenki harcerskiej oraz szeroko pojętej piosenki turystycznej. Wszystkie utwory aranżowane są na gitary, skrzypce, instrumenty perkusyjne oraz niepowtarzalne głosy członków zespołu, aby w myśl harcerskiej ścieżki każdy rozwijał się adekwatnie do swoich potrzeb. Praca zespołu wspierana jest przez komendantkę hufca ZHP Opoczno phm. Agnieszkę Wosek, szefową zespołu promocji hufca pwd Agatę Madej oraz pwd Łukasza Łochowskiego.

Zespół Na Kwintę zadebiutował podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Harcerskiego OPAL 2016 w Radomsku pod nazwą Bez Tuby. W skład zespołu pierwotnie wchodziło osiem osób. Zadania stworzenia i prowadzenia zespołu podjął się wówczas pwd. Michał Wijata. Podczas wspomnianego festiwalu Bez Tuby rywalizując z zespołami w kategorii „wędrownicy” (harcerze i instruktorzy powyżej 16 roku życia) zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej. Kolejnym sukcesem zespołu było zajęcie pierwszego miejsca oraz zdobycie nagrody Gran Prix na 28. Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej Zielona Nuta w Tomaszowie Mazowieckim. Wtedy jednak skład zespołu zmalał do pięciu osób, a nazwa zmieniła się na używaną obecnie - Na Kwintę. Po sukcesie w Tomaszowie Mazowieckim Na Kwintę zostali poproszeni o zagranie samodzielnego koncertu podczas zlotu Hufca ZHP Radomsko na stanicy w Białym Brzegu. Po roku od wywalczenia nagrody na OPALu, zespół Na Kwintę po raz kolejny wybrał się na ten festiwal i tym razem udało się obronić zwycięski tytuł.

Dodatkowo w tegorocznym festiwalu wzięła udział jeszcze jedna reprezentantka opoczyńskiego hufca. Druhna Agata Siedlecka wywalczyła drugie miejsce wykonując dwa utwory solo w kategorii piosenka harcerska i turystyczna.

Na podstawie ZHP Opoczno.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

0°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 86%

Wiatr: 14.48 km/h

 • 13 Gru 2018

  0°C -1°C

 • 14 Gru 2018

  0°C -2°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
Cerrad Czarni Radom 10 21
ONICO Warszawa 11 21
Jastrzębski Węgiel 10 19
PGE Skra Bełchatów 10 18
Aluron Virtu Warta Zawiercie 10 17
Stocznia Szczecin 9 15
Trefl Gdańsk 10 14
Indykpol AZS Olsztyn 10 13
GKS Katowice 10 12
Chemik Bydgoszcz 9 11
Cuprum Lubin 11 8
MKS Będzin 11 6
Asseco Resovia Rzeszów 10 6

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA