Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /REGION/Nadzieja na kanalizację

Informacje z regionu

Nadzieja na kanalizację

12 luty 2019 / Tekst

Gmina Stąporków stara się pozyskanie dofinansowania na budowę kanalizacji. Chodzi o 3,5 km w samym mieście.

Nadzieja na kanalizację
fot. www.jedlnia.pl

- Urząd Marszałkowski Woj. Świętokrzyskiego ogłosił konkurs na budowę kanalizacji w aglomeracji, dlatego mogliśmy złożyć wniosek tylko na niecałe 4 km kanalizacji w aglomeracji Stąporkowa. To są cztery ulice. Wstępny koszt opiewa na 8 mln 700 tys. zł. Czekamy teraz na informację, czy dostaniemy dofinansowanie. Niezależnie jednak od tego czy dostaniemy dofinansowanie czy nie, będziemy budować ten odcinek kanalizacji, który jest w aglomeracji - mówi burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska.

Rozbudowa kanalizacji będzie kolejnym ważnym krokiem po niedawno zakończonej przebudowie oczyszczalni ścieków. - Wybudowaliśmy jedną z najnowocześniejszych oczyszczalni ścieków w Polsce - membranową oczyszczalnię za ponad 18 mln zł, z czego 10,5 mln zł dostaliśmy dofinansowania - mówi burmistrz Stąporkowa. 

Kanalizacja to jedna z największych potrzeb w gminie. - Mamy do skanalizowania 34 sołectwa. Tylko jedno sołectwo jest skanalizowane. Do tej pory borykaliśmy się z problemem, że nie było naboru wniosków na kanalizację aglomeracji, a z tego będziemy rozliczani, bo najprawdopodobniej będą nakładane na gminy kary. Z własnego budżetu nie stać byłoby nas wyłożyć aż 8 mln 700 tys. zł. Czekaliśmy na możliwość złożenia wniosku w pierwszej kolejności na aglomerację, a dopiero później budowę kanalizacji na pozostałych terenach - wyjaśnia Dorota Łukomska.

Złożony w styczniu wniosek dotyczy budowy kanalizacji na ul. Miłej, 1 Maja, Piaskowej, Niekłańskiej i części ul. Piłsudskiego. Możliwe jest pozyskanie ok. 5 mln 600 tys. zł. Inwestycja byłaby realizowana w tym i przyszłym roku.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4