Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /REGION/Nagroda dla twórczyni

Informacje z regionu

Nagroda dla twórczyni

28 grudzień 2017 / Tekst

Powiat Opoczyński po raz 19. przyznał nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Zaszczytne wyróżnienie otrzymała twórczyni ludowa z Bielowic Marianna Rzepka.

Nagroda dla twórczyni
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Marianna Rzepka zajmuje się tkactwem, wycinankarstwem, hafciarstwem, koronczarstwem i wytworami plastyki papierowej. Nagrodę Powiatu Opoczyńskiego odebrała podczas uroczystej części sesji Rady Powiatu.

Marianna Rzepka jest laureatką konkursów krajowych i międzynarodowych, otrzymała setki dyplomów uznania i podziękowań. Za zasługi dla kultury ludowej wyróżniona została Złotym Krzyżem Zasługi oraz nagrodą i medalem Oskara Kolberga. Nagrodzona była również za całokształt pracy twórczej przez marszałka województwa łódzkiego.

Wniosek o przyznanie nagrody Mariannie Rzepce wpłynął od Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział Piotrkowski. Do nagrody zgłoszone były jeszcze dwie kandydatury: Krystyny Jóźwik za całokształt działalności na rzecz kultury oraz wkład w życie kulturalne powiatu opoczyńskiego i jego promocję oraz Grażyny Szafińskiej za całokształt działalności na niwie kultury i promowanie powiatu opoczyńskiego. Ostatecznie za promowanie powiatu opoczyńskiego poprzez całokształt pracy twórczej na rzecz popularyzowania pięknych tradycji i kultury ludowej regionu opoczyńskiego laureatem nagrody w 2017 roku została Marianna Rzepka. Nagrodę odebrała ona z rąk przewodniczącej Rady Powiatu Opoczyńskiego Marii Barbary Chomicz, starosty opoczyńskiego Józefa Roga i wicestarosty Marcina Baranowskiego.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4