Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /REGION/Nagroda Marszałka: Radomski akcent w Płocku

Informacje z regionu

Nagroda Marszałka: Radomski akcent w Płocku

06 listopad 2017 / Tekst

Ewa Gęga – Osowska i Maria Siwiec wśród uhonorowanych w XVIII edycji Konkursu Nagroda Marszałka Mazowsza.

Nagroda Marszałka: Radomski akcent w Płocku
Radio Plus Radom

Główna nagroda w Konkursie Mazowieckie Barwy Wolontariatu dla wolontariuszek z Zespołu Opieki Hospicyjnej im. św. Józefa przy Caritas Diecezji Radomskiej. Gala wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek, 6 listopada w Teatrze Dramatycznym w Płocku. Na Konkurs Nagroda Marszałka Mazowsza napłynęły 103 zgłoszenia. Jury spośród nominowanych wyłoniło 10 laureatów. Nagrody w postaci dyplomu, statuetki oraz 10 tys. złotych każda wręczał laureatom wicemarszałek Mazowsza Wiesław Raboszuk oraz Tomasz Kominek dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku. Wśród nagrodzonych są: Bank Żywności w Ciechanowie, Towarzystwo Przyjaciół Płocka – Sekcja Żeglugi, Kurpiowski Zespół Carniacy z Czarni, Stowarzyszenie Miłośników Tradycji i Kultury Ludowej Wawrzynioki z Glinianki, Grażyna Barszczewska, Ewa Gęga – Osowska, Maria Siwiec, Lucyna Wasilewska z Michałowic, ks. Piotr Dróżdż z Cegłowa, Zespół Śpiewaczy Sadowianki z Sadownego. Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego jest uhonorowaniem tych, którzy mają szczególne zasługi na rzecz promocji naszego regionu w kraju i na świecie, w zakresie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Nasze laureatki: Ewa Gęga - Osowska – dyrektor Festiwalu Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia, nauczycielka w Zespole Szkol Muzycznych w Radomiu, prezes Fundacji Ars Antiqua Radomiensis. Maria Siwiec – jedna z najbardziej utalentowanych śpiewaczek i tancerek ludowych. Pielęgnuje tradycje folkloru ziemi przysuskiej. Laureatka wielu prestiżowych wyróżnień, w tym Nagrody Oskara Kolberga. Mówiła w Radiu Plus Radom: Jak się ktoś wychowa w tej muzyce i ją rozumie, to każda melodia o czymś opowiada…..

Wręczone zostały też nagrody w Konkursie Mazowieckie Barwy Wolontariatu. Pierwszą nagrodę otrzymały wolontariuszki z Zespołu Opieki Hospicyjnej im. św. Józefa przy Caritas Diecezji Radomskiej. To grupa 13 kobiet, która istnieje od 25 lat. Założyły ją Ewa Ways i Teresa Urban. Wolontariuszki mówią, że to nie one pomagają chorym, ale to chorzy pomagają im.

Drugie miejsce zajęły Dziewczyny ze Strażackiej – grupa wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 2 w Warszawie; trzecie miejsce zajęli wolontariusze działający przy Sierpeckim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych i Chorych na Raka Szansa na Życie. Wyróżnienia otrzymali: Zdzisław Wasilewski, Szkolne Koło Wolontariatu w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie, Patrycja Malinowska.

Podczas gali zostały też wręczone dwa medale PRO MASOVIA. Otrzymali je Tomasz Zaboklicki i Marek Chojnacki. Uroczystą galę uświetnił koncert Alicji Węgorzewskiej z zespołem tenorów Tre Voci.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4