Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /REGION/Najlepsza orkiestra dęta na Mazowszu poszukiwana

Informacje z regionu

Najlepsza orkiestra dęta na Mazowszu poszukiwana

11 kwiecień 2018 / Tekst

Orkiestry dęte z Mazowsza rywalizować będą o tytuł tej najlepszej. Konkurs organizowany przez biuro regionalne Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.cieszy się ogromną popularnością, a finałowe występy przyciągają tłumy. W tym roku, kolejni muzycy, juz po raz piąty powalczą o nagrodę.

Najlepsza orkiestra dęta na Mazowszu poszukiwana
foto: Urząd Marszałkowski

- To udany konkurs, który pokazał, jak wiele mamy na Mazowszu bardzo zaangażowanych w swoją działalność orkiestr. Ich występy to nie tylko feeria dźwięków, ale i barw, ze względu m.in. na kolorowe stroje. Chcemy nagradzać właśnie takie profesjonalne podejście. Zwłaszcza, że orkiestry uświetniają wiele ważnych wydarzeń i potrafią swoją pasją zarażać innych – mówi marszałek Adam Struzik.

- Nie wyobrażam sobie dożynek czy lokalnych uroczystości bez orkiestr dętych. W ich muzyce słychać talent, pasję oraz ogrom wykonanej pracy. Warto podkreślić, że nasze mazowieckie orkiestry reprezentują wysoki poziom artystyczny, a do tego wykazują się dużą kreatywnością np. w interpretacji utworów czy doborze stroju. Co roku wybór tej najlepszej jest bardzo trudny, dlatego często przyznajemy także wyróżnienia – mówi wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska:

W konkursie nie mogą brać udziału orkiestry, które zdobyły tytuł laureata I miejsca w dotychczasowych edycjach.

Nagrody, o jakie będą walczyć orkiestry, to odpowiednio do 5 tys. zł brutto za I miejsce, do 3,5 tys. zł brutto za II miejsce i do 2,5 tys. zł brutto za III miejsce. Możliwe również wyróżnienia.

Zainteresowani powinni zgłosić się do Urzędu Marszałkowskiego. Ważne, by zgłaszana działalność była udokumentowana w postaci kronik, sprawozdań, czy relacji w mediach. Pierwszy etap to ocena pisemnych zgłoszeń, a kolejny – przesłuchania podczas uroczystego koncertu finałowego. Wyboru dokona profesjonalna komisja konkursowa.Termin na zgłoszenie upływa 29 czerwca.

Formularze zgłoszeniowe z dodatkowymi dokumentami należy przesłać na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie; Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich; ul. Skoczylasa 4, 03-469 Warszawa z dopiskiem na kopercie: „Konkurs dla orkiestr dętych”.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie mazowieckiego KSOW: www.mazowieckie.ksow.pl.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4