Na antenie: HISTORIE, KTÓRE WARTO NUCIĆ
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /REGION/Niepodległość i pumptrack

Informacje z regionu

Niepodległość i pumptrack

13 listopad 2018 / Tekst

W Sławnie zakończyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Połączone zostały one z oddaniem do użytku kompleksu rekreacyjnego.

Niepodległość i pumptrack
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Patriotyczne uroczystości w Sławnie rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania hymnu w miejscowym kościele. Następnie odprawiona została Msza święta, w czasie której proboszcz miejscowej parafii ks. kan. Adam Stępień mówił m.in. o wydarzeniach sprzed 100 lat.

Po nabożeństwie przy pomniku Jana Pawła II złożona została wiązanka kwiatów. Następnie uczestnicy obchodów przeszli na plac strażacki. Tu do zebranych zwrócił się wójt Sławna Tadeusz Wojciechowski, który mówił jak bardzo ważne są zgoda i jedność.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie pamiątkowych medali tym osobom, które wspierają rozwój gminy. Wśród odznaczonych znalazła się m.in. Marianna Śmiechowska, przewodnicząca gminnej rady KGW w Sławnie.

Dodała również, że samorząd gminy Sławno, ale również kierowane przez nią stowarzyszenie „Tradycja i rozwój” od dawna przygotowywały się do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Po wręczeniu pamiątkowych odznaczeń przeprowadzony został apel pamięci, nie zabrakło także salwy honorowej.

Następnie delegacje licznie biorące udział w obchodach złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze przy pomniku Józefa Piłsudskiego.

Po złożeniu wiązanek uczestnicy obchodów w asyście wojska przeszli na plac przy ośrodku kultury, gdzie miejscowej społeczności przekazany został kompleks rekreacyjny. Jest on częścią dużego projektu turystycznego, wyjaśnia wójt Tadeusz Wojciechowski.

Z placu zabaw i siłowni mogli skorzystać także najmłodsi.

W budynku zlokalizowanym w okolicach kompleksu odsłonięta została pamiątkowa tablica z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Jej odsłonięcie było także okazją do występów artystycznych. Na scenie zaprezentowały się zespoły Róża z Gawron i Słowiki ze Sławna.

Występy zespołów oklaskiwała publiczność licznie zgromadzona na placu przy ośrodku kultury. W tłumie mieszkańców gminy wielu zwracało uwagę na Krzysztofa Pawlika, ucznia ze szkoły w Kunicach, który przebrał się za marszałka Piłsudskiego.

Wyjątkowe święto w Sławnie zakończył wspólny poczęstunek.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4