Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /REGION/Niska cena jabłek!

Informacje z regionu

Niska cena jabłek!

30 sierpień 2016 / Tekst

Związek Sadowników RP apeluje do wszystkich sadowników o niedostarczanie owoców do punktów skupu. Zakłady przetwórcze od początku tego sezonu drastycznie i bezpodstawnie zaniżają ceny owoców. 

sadyogrody.pl
sadyogrody.pl

Wiele gospodarstw sadowniczych jest w fatalnej kondycji finansowej. A wszystko przez niskie ceny jabłek Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP informuje, że ceny jabłek są na poziomie 50 procent roku ubiegłego. 

Według Maliszewskiego wiele gospodarstw będzie miało kłopoty. Dodaje, że sadownictwo jako całość na pewno nie upadnie, jednak niektórzy sadownicy będą w niesamowicie trudnej sytuacji. Dlatego niezbędne jest wsparcie wielu gospodarstw. Szczególnie tych, które nawiedził np. grad.

Z ostatniej chwili: Związek Sadowników RP apeluje do wszystkich sadowników o niedostarczanie owoców do punktów skupu. Zakłady przetwórcze od początku tego sezonu drastycznie i bezpodstawnie zaniżają ceny owoców. - Argumenty od lat są takie same - nadprodukcja i niskie ceny koncentratu na świecie. To kłamstwo i perfidna gra marketingowa! Zagraniczne koncerny żerując na polskich sadownikach i kupując surowiec za bezcen świadomie zaniża cenę koncentratu na światowych rynkach. Oni zarabiają na naszej ciężkiej pracy i kosztem naszych rodzin! - pisze prezes stowarzyszenia Mirosław Maliszewski. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4