Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 23 sierpnia - św. Róża z Limy, dziewica
Radio Plus Radom /REGION/Noc Wyklętych

Informacje z regionu

Noc Wyklętych

27 luty 2018 / Tekst

To będzie nocna lekcja o żołnierzach wyklętych. W nocy z 2 na 3 marca w Puszczy Kozienickiej odbędzie się "Noc Wyklętych". 

Noc Wyklętych
fot. Przystanek Historia IPN (archiwum)

Wyjątkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 18 w Przystanku Historia IPN w Puszczy Kozienickiej (Gajówka ZHR k. Augustowa). Uczestnicy będą mogli zwiedzić Centrum Edukacji Historycznej. Zaprezentowany zostanie partyzancki ryngraf sierż. Tadeusza Krawczyka ps. „Witold”. Prof. Marek Wierzbicki wygłosi wykład „Od legionistów do Wyklętych i Solidarności – łańcuch pokoleń walczących o niepodległość Polski w Puszczy Kozienickiej w latach 1918-1989”. Będzie też film "Zagończyk" - najnowsze dzieło Przemysława Bednarczyka. O pracy nad filmem opowie sam reżyser. Kolejny punkt programu to Widowisko-Światło-Dźwięk pt. „Dla Ciebie Polsko”. O godz. 21 rozpocznie się aktywna część "Nocy Wyklętych". Organizatorzy proponują historyczną grę w Escape Roomie. Rozstrzygnięty zostanie też konkurs historyczny „Polacy w walce o Niepodległą”. Będzie też czas na śpiew partyzanckich pieśni przy ognisku i degustację potraw leśnych. I to jeszcze nie koniec. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w grze terenowej „Wyprawa po broń ze zrzutu”. Na miłośników kina czekają filmy o tematyce partyzanckiej. Przygotowany zostanie również kącik gier IPN.

Na wydarzenie zaprasza Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Radomiu oraz Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej. Prof, Marek Wierzbicki z radomskiej delegatury IPN.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4