Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 czerwca - św. Alojzy Gonzaga, zakonnik
Radio Plus Radom /REGION/Nowa hala w Idzikowicach

Informacje z regionu

Nowa hala w Idzikowicach

13 grudzień 2017 / Tekst

Będzie więcej napraw wagonów kolejowych i miejsc pracy. Wszystko dzięki oddanej do użytku hali produkcyjnej wraz z warsztatami specjalistycznymi. Wzbogaciła się o nie firma REMTRAK działająca w Idzikowicach w powiecie opoczyńskim.

Nowa hala w Idzikowicach
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

W Idzikowicach odbyło się uroczyste oddanie hali produkcyjnej wraz z warsztatami specjalistycznymi Zakładu Usług Taborowych REMTRAK. Nowe obiekty są efektem zakończenia drugiego etapu modernizacji zaplecza technicznego PKP Intercity, wyjaśnia Zbigniew Ciemny, prezes ZUT REMTRAK.

Inwestycja pochłonęła 9 mln zł. Pierwszy i drugi etap kosztował łącznie ponad dwa razy więcej, mówił podczas uroczystego otwarcia hali Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Bittel podkreślał, że inwestycja w Idzikowicach wpisuje się w cele, jakie stawia przed sobą państwo polskie.

Oddaną do użytku halę w Idzikowicach poświęcił bp Piotr Turzyński, który mówił, że nowa hala to potrzebna inwestycja nie tylko dla regionu.

Przez wiele lat w zakładzie Idzikowicach niewiele się działo. Teraz wreszcie kolej stawia na Idzikowice, podkreślał starosta opoczyński Józef Róg.

Przeprowadzona modernizacja zaplecza technicznego w Idzikowicach pozwoli na stworzenie nowych miejsc pracy na stanowiskach m.in.: mechanik, elektryk, tokarz czy magazynier, wyjaśnia prezes firmy Zbigniew Ciemny.

Z nowych miejsc pracy cieszą się włodarze okolicznych gmin. To dobra informacja dla mieszkańców, nie ma wątpliwości burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

Ale na drugim etapie modernizacji nie kończą się planowane inwestycje w Idzikowicach, zapewnia Zbigniew Ciemny.

Obecnie firma zatrudnia około 470 pracowników. Docelowo w Idzikowicach może pracować nawet 800 osób.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod modernizację zakładu w Idzikowicach odbyło się 13 czerwca 2016 r. W ramach pierwszego etapu inwestycji w Idzikowicach wybudowano nową halę naprawczą wagonów pasażerskich, podzieloną na 5 oddzielnych stanowisk wraz z warsztatami pomocniczymi. Powstała także nowoczesna lakiernia. Wartość wówczas przeprowadzonych prac sięgnęła 10 mln zł. Uroczyste zakończenie tej części modernizacji odbyło się w listopadzie ubiegłego roku. Drugi etap prac zwieńczyło oddanie 12 grudnia hali produkcyjnej ze specjalistycznymi warsztatami. W połowie przyszłego roku planowane jest rozpoczęcie ostatniego etapu modernizacji. Obejmie on dalszą rozbudowę nowego zakładu do naprawy wózków i zestawów kołowych w wagonach i lokomotywach. Łączna wartość inwestycji w Zakładzie Usług Taborowych Remtrak, oddział w Idzikowicach, wyniosła 19 mln zł, dzięki czemu potencjał wykonywania napraw P4 wzrósł do poziomu 260 rocznie, co pozwoliło na utworzenie w sumie 170 dodatkowych miejsc pracy w regionie.

Podczas uroczystości Zakład Usług Taborowych REMTRAK otrzymał Diament Polskiej Jakości 2017 – nagrodę przyznawaną w ramach programu „Sylwetki i marki polskiej gospodarki” przez Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl. Nagroda promuje najwyższą jakość w gospodarce, a otrzymują ją firmy prowadzące działalność w oparciu o najwyższe standardy.

Zakład Usług Taborowych REMTRAK, należący do PKP Intercity, zajmuje się przede wszystkim naprawą, konserwacją oraz remontami taboru kolejowego i sprzętu transportowego. REMTRAK posiada zakłady w Toruniu, Idzikowicach, Warszawie i Piotrkowie Trybunalskim. Przeprowadzona modernizacja zaplecza technicznego w Idzikowicach pozwoli na stworzenie ok. stu nowych miejsc pracy na stanowiskach m.in.: mechanik, elektryk, tokarz czy magazynier.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4