Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /REGION/Nowe altanki i boiska

Informacje z regionu

Nowe altanki i boiska

25 październik 2018 / Tekst

W gminie Sławno powstają nowe miejsca do integracji. Chodzi o kolejne altanki, które dla mieszkańców wybudował miejscowy samorząd. W gminie pojawiają się także nowe boiska.

Nowe altanki i boiska
fot. Gmina Sławno

Nowe altanki wybudowane zostały na terenie gminy Sławno w miejscowościach Józefów, Dąbrówka i Olszowiec. Jak wyjaśniała na antenie Radia Plus Radom Beata Szlęzak, kierownik referatu rozwoju i promocji Urzędu Gminy w Sławnie, obiekty te powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańców, którzy chcą mieć miejsca, w których mogliby się spotkać i zintegrować. Miejsca do integracji powstały na terenie gminy Sławno dzięki grantom sołeckim przekazywanym przez samorząd województwa łódzkiego. – Na ten cel pozyskaliśmy łącznie 15 tys. zł, po 5 tys. na każdy projekt – wyjaśnia Beata Szlęzak. Altanki zostały już uroczyście otwarte, odbyły się już przy nich także pierwsze imprezy integracyjne. Wcześniej podobne obiekty uruchomione zostały w Owadowie, Grudzeniu Lesie, Popławach, Gawronach, Celestynowie i Grudzeniu Kolonii.

Beata Szlęzak mówiła także o rozwijanej bazie sportowej. Wyjaśniła, że na terenie gminy jest 16 boisk sportowych. Jednak zapotrzebowanie na infrastrukturę sportowo-rekreacyjną nadal jest bardzo duże. Mieszkańcy chcą mieć kolejne boiska. Te powstają obecnie w miejscowościach Tomaszówek, Józefów, Psary i Popławy. Na budowę dwóch ostatnich obiektów gmina pozyskała dotację w wysokości 85 tys. zł z samorządu województwa łódzkiego. Wartość całego projektu to 415 tys. Pozostałe dwa boiska powstają wyłącznie ze środków własnych gminy. Koszt tej inwestycji to 421 tys. zł.

Posłuchaj całej rozmowy z Beatą Szlęzak:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4