Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /REGION/Nowe drogi w Wieniawie

Informacje z regionu

Nowe drogi w Wieniawie

16 sierpień 2018 / Tekst

Na terenie gminy Wieniawa trwają prace związane z przebudową dróg gminnych. Na odcinku Skrzynno - Kamień Duży, w Żukowie i Jabłonicy zostały już ułożone dwie warstwy nawierzchni. Wkrótce rozpoczną się prace w Skrzynnie, Kochanowie i na odcinku Ryków - Pogroszyn.

To nie koniec planowanych inwestycji w Wieniawie. Aktualnie trwa przebudowa ul. Kasztanowej. Od skrzyżowania z ul. Parkową, trwają prace ziemne, które polegają na zainstalowaniu kanalizacji burzowej, następnie zamontowana zostanie sieć elektryczna. Dodatkowo etapami będzie układana nawierzchnia pasów ruchu, obrzeża i chodniki. Jak informuje Krzysztof Sobczak, wójt gminy Wieniawa, realizowane będą sukcesywnie i dopuszczane do eksploatacji odcinki 150-200 metrowe, by część mieszkańców dojeżdżała do swoich posesji od strony ulicy Przytyckiej po nierozkopanej jeszcze ulicy, a część od strony ulicy Parkowej, po zakończonej już przebudowie.

We wrześniu kolejne wnioski na przebudowę ulicy Warzywnej w Wieniawie oraz ulicy Południowej w Jabłonicy i Miłej w Zawadach. Jak mówi wójt gminy, urząd planuje aplikować o przyznanie dotacji na przebudowę dróg w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Obecnie trwają konsultacje w zakresie charakteru planowanych inwestycji (remont, przebudowa, bądź budowa dróg) oraz odcinków na jakie przygotowane są projekty. -Działania te realizujemy na podstawie przyjętej Strategii Rozwoju Gminy Wieniawa na lata 2018-2032, oraz informacji z zebrań z mieszkańcami, jakie miały miejsce w latach 2015, 2016 i 2017 - przekazuje Krzysztof Sobczak.

W czwartek, 9 sierpnia rozpoczęły się prace związane z uzupełnieniem ubytków nawierzchni dróg gminnych, gdzie w skutek panujących warunków i intensywnego korzystania utworzyły się wyboje i wyrwy.

Za wszelkie utrudnienia, szczególnie związane z dojazdem do posesji serdecznie przepraszamy i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w obrębie prowadzonych robót - mówi Krzysztof Sobczak, wójt gminy.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4