Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Ludwika z Sabaudii, zakonnica
Radio Plus Radom /REGION/O zabytkach w Opocznie

Informacje z regionu

O zabytkach w Opocznie

14 maj 2019 / Tekst

Zakończyły się opoczyńskie obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.

O zabytkach w Opocznie
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Obchody przeprowadzone zostały w opoczyńskim starostwie. Jak co roku były one okazją do rozstrzygnięcia konkursów. Do ich udziału powiat zaprosił zarówno dorosłych, jak i dzieci. Łącznie swoje prace plastyczne, fotograficzne i literackie nadesłało ponad 200 osób. – Organizujemy te obchody po to, byśmy mogli uzmysłowić sobie jak ważna jest nasza przeszłość – mówi starosta Marcin Baranowski.

Adam Grabowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie przypomina, że obchody Dnia Ochrony Zabytków są doskonałą okazją do tego, by przypomnieć sobie jakie cenne obiekty zabytkowe znajdują się na ziemi opoczyńskiej.

Podczas tegorocznej edycji konkursu przypomniane zostały zabytki znajdujące się na terenie gminy Białaczów. Mówił o nich zarówno dyrektor, jak i przedstawicielki Towarzystwa Przyjaciół Petrykóz. Obecna w Opocznie Aleksandra Stępień, wojewódzki konserwator zabytków w Łodzi chwaliła organizację powiatowych obchodów na ziemi opoczyńskiej.

Dopełnieniem uroczystości były występy artystyczne oraz wręczenie dyplomów i upominków uczestnikom powiatowych konkursów.

W konkursie fotograficznym zwyciężyli: Jakub Wrona (kategoria do 16 lat) i Anna Woźniak (powyżej 16 lat). W konkursie plastycznym najwyżej ocenione zostały prace Jagody Bakalarz (7-12 lat) i Malwiny Opatowicz (13-16 lat). Z kolei Alina Nowak (do 15 lat) i Przemysław Ciszewski (powyżej 16 lat) triumfowali w konkursie literackim.

Swoje nagrody przyznała też wojewódzki konserwator zabytków. Otrzymali je autorzy prac plastycznych: Marcin Kaczor i Gabriela Sobolewska.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4