Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 20 czerwca - bł. Benigna, dziewica i męczennica
Radio Plus Radom /REGION/Obawy o przyszłość szpitala

Informacje z regionu

Obawy o przyszłość szpitala

22 styczeń 2019 / Tekst

Związki zawodowe w kozienickim szpitalu zaniepokojone są planami władz powiatu wobec lecznicy.

Obawy o przyszłość szpitala
fot. http://www.szpitalkozienice.pl

Związkowcy zwrócili się w otwartym liście do mieszkańców ziemi kozienickiej o pomoc w ratowaniu szpitala. - Z wielkim niepokojem obserwujemy działania, jakie w chwili obecnej podejmują władze naszego powiatu, a które nieuchronnie zmierzają do oddania szpitala w ręce prywatnej spółki. W dniu 7 stycznia 2019 r. odbyło się posiedzenie Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Powiatu Kozienickiego, na którym została zaprezentowana Grupa Nowy Szpital Holding S.A. W ramach proponowanych rozwiązań spółka ta ma wydzierżawić szpital na okres 30 lat i przejąć pełną kontrolę nad jego funkcjonowaniem. Z pieniędzy pozyskanych z dzierżawy powiat, jako organ założycielski, będzie mógł spłacać dług szpitala, ale jednocześnie utraci możliwość nadzoru nad tym co się będzie działo w szpitalu - czytamy w liście. 

Największy niepokój budzi możliwość zamknięcia nierentownych oddziałów i priorytet zysku nad dobrem mieszkańców. Sygnatariusze listu informują, że w strukturach szpitala pod nowym zarządem nie będzie już laboratorium i apteki. To nie koniec. - Z chwilą przejęcia szpitala przez spółkę likwidacji ulegnie: Dział Kadr i Płac, Dział Księgowości, Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia, Dział Rozliczeń i Sprzedaży Usług Medycznych, Służba Techniczna, Dział Informatyczny, Dział Higieny. Szpitale działające w ramach grupy mają bowiem wspólną obsługę kadrowo-płacową, wspólny system zamówień i zakupów, wspólny system informatyczny. Około 200 pracowników kozienickiego szpitala może z dnia na dzień stracić pracę. Taki stan rzeczy rodzi daleko idący niepokój wśród personelu szpitala, czyniąc jego sytuację niepewną i pozbawioną wszelkich perspektyw - piszą związkowcy. 

List podpisany został przez Międzyzakładowy Związek Zawodowy Techników Analityki Medycznej, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych Zakładowa Organizacja Związkowa przy SPZZOZ w Kozienicach, Komisja Zakładowa przy SPZZOZ w Kozienicach Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego, Związek Zawodowy Pracowników Ochrony Zdrowia w Kozienicach,  Ogólnopolski Związek Zawodowy Położnych, Oddział Terenowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w SPZZOZ w Kozienicach.

W najbliższy poniedziałek o godz. 15 sprawę przyszłości szpitala podejmie Komisja Zdrowia i Spraw Społecznych. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kozienicach. Tymczas trwa wizytacja szpitali w Polsce. W czwartek starosta kozienicki wraz z delegacją radnych odwiedzi szpital w Pułtusku. Trzy lata temu Rada Powiatu Pułtuskiego podjęła decyzję o zawiązaniu „Nowej Spółki”, w skład której  wszedł Szpital Powiatowy w Pułtusku sp. z o.o oraz Centrum Medyczne Gajda-Med.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4