Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /REGION/Obradowali radni powiatowi

Informacje z regionu

Obradowali radni powiatowi

26 styczeń 2018 / Tekst

Na XXXI sesji spotkali się dziś radni powiatowi.

Obradowali radni powiatowi
foto; MN/Radio Plus Radom

Radni powiatowi zajęli się kwestią likwidacji niektórych szkół. Zlikwidowano Technikum Uzupełniające dla Dorosłych i Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Chwałowicach oraz I Technikum Uzupełniajace dla Dorosłych i II Uzupełniajace LO dla Dorosłych w Pionkach.

Powodem likwidacji klas jest reforma systemu oświaty. Klasy zawodowe zastąpione zostaną branżowymi I stopnia - mówi wicestarosta radomski Leszek Margas:

- Te szkoły faktycznie przestały funkcjonować już w 2017 roku i będą zamieniane w szkoły branżowe. Zawsze przeżywamy rekrutacje do naszych szkół i zawsze jest obawa o odpowiednią liczbę chętnych. Ale myślę, że mamy tak bogatą ofertę edukacyjną w Chwałowicach i Pionkach, że powinniśmy sobie poradzić ze szkołami branżowymi - mówi wicestarosta powiatu radomskiego. Jednak z roku na rok liczba uczniów w szkołach powiatowych maleje, bo dla wielu uczniów atrakcyjniejsza jest nauka w Radomiu.

Miasto wspólnie z powiatem zamierza też zbudować drogę z Radomia do Jaszowic, czyli na trasie wiodącej z miasta nad zalew domaniowski oraz drogę z Milejowic do Taczowa wraz z siecią ścieżek rowerowych. Tymczasem cała inwestycja stanęła teraz pod znakiem zapytania. Powodzenie wniosku zależy bowiem od uchwalenia do 31 stycznia przez Radę Miejską budżetu miasta - mówi starosta radomski Mirosław Ślifirczyk:

- Jeśli budżet Radomia nie zostanie uchwalony, powodzenie naszego wniosku uzależnione jest od późniejszych głosowań na temat poszczególnych inwestycji. Teraz wniosek jest w pakiecie wydatków budżetowych - mówi starosta radomski. Powiat liczy na wsparcie unijne w wysokości do 80 procent tak zwanych kosztów kwalifikowanych. Całość „powiatowej części” wniosku wiąże się z wydatkiem w wysokości 27 milionów złotych.

- Budowa ścieżek to część większego projektu - mówi starosta:

Początkowo powiat radomski zamierzał zrealizować cztery inwestycje drogowe wraz ze ścieżkami rowerowymi, wychodzącymi z miasta w różnych kierunkach. Miała być budowana ścieżka w kierunku Jastrzębi oraz z Radomia w kierunku Gębarzowa. Miasto nie było jednak w stanie zapewnić połączeń tych ścieżek ze ścieżkami istniejącymi już w Radomiu, więc zdecydowano, że dwa ostatnie trakty nie znajdą się we wniosku.

Radni powiatowi podjęli też uchwałę o zwiększeniu środków finansowych na organizację sztandarowych imprez w powiecie radomskim - mówi starosta:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4