Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /REGION/Odliczanie do likwidacji szpitala w Kozienicach rozpoczęte?

Informacje z regionu

Odliczanie do likwidacji szpitala w Kozienicach rozpoczęte?

08 lipiec 2019 / Tekst

Czy szpitalowi w Kozienicach grozi likwidacja, a radzie powiatu rozwiązanie? Taką groźbę przedstawił dziś zespół ds. reagowania i opracowania działań naprawczych w kozienickim szpitalu, jeżeli starosta nie pokryje kilkumilionowej straty placówki za ten rok.

Odliczanie do likwidacji szpitala w Kozienicach rozpoczęte?
fot. Kamil Zapora/Radio Plus Radom

W poniedziałek 8 lipca odbyła się sesja nadzwyczajna rady powiatu kozienickiego. Temat obrad dotyczył przesunięć w budżecie powiatu. Jednak pod koniec sesji radny Zbigniew Sitkowski, przewodniczący zespołu ds. reagowania i opracowania działań naprawczych w kozienickim szpitalu działającego przy radzie powiatu, przedstawił protokół z posiedzenia zespołu. Jak usłyszeliśmy, ustawa o działalności leczniczej nakłada na starostę obowiązek pokrycia straty szpitala w sytuacji, kiedy nie będzie to możliwe przez szpital. W przeciwnym razie oprócz likwidacji szpitala nad radą powiatu wisieć będzie groźba rozwiązania. Według radnego Sitkowskiego czas na podjęcie stosownych działań mogących temu zapobiec to 247 dni. Z taką tabliczką informacyjną radny przyszedł na sesję. – Uważam, że zareagowanie w tym momencie jest ważniejsze, niż gdybyśmy zareagowali pięć minut przed tą datą kiedy będzie trudno cokolwiek uratować – mówił Zbigniew Sitkowski:

Do komunikatu wystosowanego przez zespół reagowania odniósł się Roman Wysocki, dyrektor szpitala w Kozienicach. – Zwrot zadłużenia za bieżący rok na pewno ułatwiłby naszą sytuację, ale jako dyrekcja szpitala sami podejmujemy program oszczędnościowy, który napawa nas nadzieją, że możemy wyjść z trudnej sytuacji – mówił Roman Wysocki. – Wielu pracowników nie akceptuje programu oszczędnościowego, ale myślę, że z czasem pokonamy ten opór i wszyscy włączą się do ratowania szpitala – dodał:

W skład grupy reagowania wchodzą radni: Zbigniew Sitkowski, Emanuel Zawodnik, Jerzy Śmiech, Stanisław Orzechowski i Tomasz Trela, który jako jedyny był odmiennego zdania.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4