Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /REGION/Odra i Śnieżka także w Opocznie

Informacje z regionu

Odra i Śnieżka także w Opocznie

31 styczeń 2019 / Tekst

Od czerwca na stacji Opoczno Południe mają zatrzymywać się pociągi do Wrocławia i Szklarskiej Poręby.

Dodatkowe połączenia zostaną wprowadzone do aktualizacji rocznego rozkładu jazdy pociągów. Na wniosek mieszkańców wystąpił o nie do PKP poseł Robert Telus.

Pociągi Odra i Śnieżka mają zatrzymywać się na stacji Opoczno Południe od 9 czerwca. PKP Intercity wyraziły już na to zgodę. Zgodnie z procedurą spółka złożyła teraz odpowiedni wniosek do zarządcy infrastruktury dotyczący wprowadzenia postoju dla tych pociągów. Zostanie on rozpatrzony przez PKP PLK.

 

Obecnie na stacji Opoczno Południe kontynuowane są prace związane z budową podziemnego przejścia. Tunel pod torami zapewni bezpieczną komunikację pomiędzy dwoma peronami. Drogę do pociągu dla osób o ograniczonej mobilności ułatwią pochylnie. Wykonano już konstrukcję przejścia pod czterema torami i dwoma peronami oraz dwa dojścia do przejścia (tunelu). Wykonawca montuje instalację oświetleniową i przygotowuje odwodnienie obiektu. W kolejnym etapie, gdy pozwolą na to warunki atmosferyczne, ułożony zostanie betonowy podkład i posadzka, wykonana będzie elewacja ścian. Dla osób niewidomych i niedowidzących przewidziano specjalne ścieżki ostrzegawcze i naprowadzające. W tunelu zamontowane zostanie oświetlenie, poręcze i oznakowanie. Oddanie przejścia do dyspozycji podróżnym zaplanowano w drugim kwartale bieżącego roku. Wartość przebudowy stacji realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. to 55 mln zł.

W ramach inwestycji na stacji powstał drugi peron wyposażony w wiaty i ławki oraz funkcjonalne oświetlenie. Wymieniono ok. 7 km torów i sieci trakcyjnej. Zabudowano 16 nowych rozjazdów, powstała nowa nastawnia wyposażona w komputerowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, wybudowano nowe obiekty inżynieryjne. Po zakończeniu prac zwiększy się przepustowość stacji – możliwy będzie przejazd większej liczby pociągów z prędkością ponad 160 km/h. Poprawi się płynność ruchu i komfort podróżowania w regionie oraz w kierunku Warszawy, Krakowa oraz dalej do Katowic i Wrocławia.

Inwestycja pn. „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na stacji Opoczno Płd.” realizowana jest w ramach projektu pn. „Modernizacja linii kolejowej nr 4 -Centralna Magistrala Kolejowa etap II” w formule „projektuj i buduj”. Prace budowlane zaplanowano na lata 2017- 2019. Wykonawcą jest firma Porr S.A. Finansowanie inwestycji zapewniono ze środków budżetowych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4