Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /REGION/Opocznianie wyróżnieni

Informacje z regionu

Opocznianie wyróżnieni

11 czerwiec 2019 / Tekst

Zakończyła się 29. Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców na Jasnej Górze. W gronie kilkuset osób, którzy wzięli w niej udział byli także opocznianie.

Opocznianie wyróżnieni
fot. Starostwo Powiatowe w Opocznie

Ideą pielgrzymki jest formowanie przyszłych sportowców poprzez świadectwa wiary i życia starszych sportowców. Dlatego na pielgrzymkę co roku przyjeżdżają sławy polskiego sportu sprzed lat. W tym roku obecni byli bokserzy, mistrzowie olimpijscy: Marian Kasprzyk oraz Jerzy Rybicki.

Pielgrzymka rozpoczęła się w sali papieskiej, gdzie odbyła się ceremonia wręczenia ogólnopolskich wyróżnień dla dyrektorów szkół, prezesów, samorządowców, polityków, trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego za wychowywanie dzieci i młodzieży poprzez sport i rekreację na zasadach etyki wiary katolickiej. W gronie wyróżnionych znalazła się Agnieszka Nalewczyńska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Centrum Edukacji i Rozwoju” w Opocznie.

Wyróżnienie otrzymał także Jacek Wojtarek, nauczyciel wychowania fizycznego w ośrodku. Na uroczystość pojechało również sześcioro uczniów, którzy są częstymi uczestnikami imprez sportowych. – Ceremonia ma to do siebie, że jest aktem wychowawczym – podkreślał Jerzy Drynda, sekretarz generalny Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie. – Nauczyciele i dyrektorzy, jako ci dobroczyńcy, są nagradzani w obecności swoich beneficjentów, swoich uczniów i wychowanków, po to, żeby oni też widzieli, jaka troska, jakie dobro na nich spływa z tej drugiej strony. To nie jest tak, że coś się robi samoistnie, bez wysiłku, lecz ci dyrektorzy, prezesi, trenerzy, działacze, oni na prawdę starają się, aby stworzyć im warunki do realizacji tej idei wychowywania poprzez sport.

Gratulacje nagrodzonym oraz dzieciom, które wzięły udział w pielgrzymce złożyli wicestarosta Maria Barbara Chomicz oraz poseł Robert Telus.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4