Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /REGION/Opoczyńskie spotkanie samorządowców

Informacje z regionu

Opoczyńskie spotkanie samorządowców

16 styczeń 2019 / Tekst

– Ostatnie wydarzenia pokazują potrzebę czegoś niezwykle ważnego w życiu publicznym: odbudowy poczucia odpowiedzialności za słowo, budowy nowych relacji międzyludzkich w postawie wzajemnego szacunku – mówił biskup radomski Henryk Tomasik podczas spotkania świąteczno-noworocznego powiatu opoczyńskiego.

Opoczyńskie spotkanie samorządowców
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

W Mroczkowie Gościnnym pod Opocznem zakończyło się spotkanie świąteczno-noworoczne powiatu opoczyńskiego. Było ono okazją przede wszystkim do podsumowania działalności powiatowego samorządu w 2018 roku i przedstawienia planów na obecny rok. Starosta Marcin Baranowski podkreślił, że w ubiegłym roku dochody osiągnięte przez powiat wyniosły ponad 75 mln zł, a wydatki ponad 71 mln. Na inwestycje samorząd przeznaczył 10 mln. Większość z tych zadań była realizowana przez samorząd przy wsparciu środków zewnętrznych. W 2018 roku powiat wybudował ponad 6 km dróg, zrealizował 6 edukacyjnych projektów oświatowych, prowadził rozbudowę warsztatów szkolnych przy PCKZiU w Mroczkowie, rozbudowę DPS-u w Drzewicy i budowę dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz realizował duży projekt geodezyjny. Najbardziej jednak Marcin Baranowski zadowolony był z inwestycji w opoczyńskim szpitalu. Chodzi o zakup dwóch karetek i budowę lądowiska.

Spotkanie przeprowadzone zostało w Mroczkowie Gościnnym pod Opocznem. Przyjechali tu nie tylko opoczyńscy samorządowcy, ale również ci z ościennych gmin i powiatów. Starosta konecki Andrzej Marek Lenart.

Prezes ZEC-u Marek Ksyta, były starosta opoczyński.

Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski nawiązując do tragicznego zdarzenia w Gdańsku, zwrócił uwagę na to, że opoczyńskie spotkanie odbywa się w bardzo szczególnym dla wszystkich samorządowców czasie. – W polityce i samorządzie za dużo jest emocji – mówił burmistrz.

Do tragicznego zdarzenia w Gdańsku nawiązał także obecny na spotkaniu biskup radomski Henryk Tomasik. – Ostatnie wydarzenia pokazują potrzebę czegoś niezwykle ważnego w życiu publicznym: odbudowy poczucia odpowiedzialności za słowo, budowy nowych relacji międzyludzkich w postawie wzajemnego szacunku. To niezwykle ważne zadanie – mówił biskup. Odniósł się także do obecnych w przestrzeni publicznej nawoływań o oddzielenie Kościoła od państwa. – Kościół to przede wszystkim wierzący, to ludzie świeccy. To razem tworzymy Kościół. Nielogiczne jest takie stwierdzenie: odłączyć Kościół od narodu. Co to znaczy? To znaczy wyłączyć wierzących z życia kraju – mówił.

Spotkanie w Mroczkowie poprowadziła aktora Laura Łącz. W części artystycznej przed publicznością zaprezentowali się: Kapela Hanki Wójciak oraz Studio 107, czyli młodzież z I LO w Opocznie.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4