Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /REGION/Osiem godzin muzyki

Informacje z regionu

Osiem godzin muzyki

05 wrzesień 2018 / Tekst

W niedzielę odbędzie się Festyn Dożynkowy w Starej Błotnicy. Zaśpiewa m.in. Felicjan Andrzejczak, który najbardziej znany jest z hitu "Jolka, Jolka pamiętasz".

Osiem godzin muzyki
fot. Radio Plus Radom

W południe w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia sprawowana będzie Msza Św. dziękczynna za plony. Następnie piękny barwny korowód przejdzie na plac dożynkowy. 24 sołectwa zaprezentują swoje wieńce. Następnie odbędzie się tradycyjne dzielenie się chlebem. O godz. 14.30 rozpoczną się występy muzyczne i muzyka nie zejdzie ze sceny aż do godz. 23. Wszystko rozpocznie Gminna Orkiestra Dęta ze Starej Błotnicy. Wystąpią także uczniowie z terenu gminy. W bloku ludowym zaprezentują się: "Błotniczanki", Kapela Stanisława Kujawiaka, Kapela Józefa Żurowskiego, Kapela Henryka Giedyka, Kapela Wacława Imiołka. Swoim umiejętnościami wokalnymi pochwalą się lokalne talenty: Weronika Jagodzińska i Zosia Omasta. Po uczcue wokalnej przyjdzie czas na kwadrans taneczny. Do zumby zaprosi Oliwia Woźniak. 

Od godz. 17.30 rozpoczną się występy gwiazd. Któż nie zna szlagieru "Jolka, Jolka pamiętasz". Na błotnickich dożynkach zaśpiewa nie kto inny jak Felicjan Andrzejczak. Wieczór należeć będzie do zespołów: Mister Dex, Jesika, Boys. Zwieńczeniem dożynek będzie pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna z zespołem Szał.

Nie zabraknie atrakcji towarzyszących. Będą zabawy dla dzieci, stoiska wystawiennicze. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi. Będzie można podziwiać też gołębie i ptactwo ozdobne.

O dożynkach gminnych rozmawialiśmy z wójtem Marcinem Kozdrachem.

Patronem medialnym Festynu Dożynkowego w Starej Błotnicy jest Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4