Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: bł. Ludwika z Sabaudii, zakonnica
Radio Plus Radom /REGION/Ostrożnie! Może być ślisko...

Informacje z regionu

Ostrożnie! Może być ślisko...

28 styczeń 2019 / Tekst

Marznący deszcz ze śniegiem i śnieg, śliskie nawierzchnie - IMGW ostrzega przed gołoledzią.

Ostrożnie! Może być ślisko...
fot. pl.wikipedia.org/wiki/Gołoledź

Jak wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oblodzenie i opady marznącego deszczu wystąpić mogą wystąpić w ośmiu województwach, w tym w mazowieckim i łódzkim, a prawdopodobieństwo ich wystąpienia sięga nawet 90%.

W województwie mazowieckim ślisko może być popołudniu, wieczorem i w nocy - ostrzeżenie ważne jest od godziny 16.00 w poniedziałek, do godz. 8.00 we wtorek. - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie i po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -2°C, -1°C, temperatura minimalna gruntu około -3°C - informuje Michał Ogrodnik - synoptyk Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie.

Podobnie będzie w województwie łódzkim. Tu ostrzeżenie obowiązuje od godz. 18.00 w poniedziałek, do godz. 8.00 we wtorek. - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg w trakcie i po opadach śniegu z deszczem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, temperatura minimalna gruntu do około -4°C - informuje Barbara Wrzesińska z Biura Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu.

Ostrzeżenia wydane zostały również dla województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego i opolskiego, a także dla części województwa wielkopolskiego. Dla wszystkich tych województw przewidziany jest pierwszy stopień zagrożenia. Oznacza on, że synoptycy przewidują warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Te z kolei mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. IMGW jednocześnie ostrożność oraz śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4