Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 marca - Zwiastowanie Pańskie
Radio Plus Radom /REGION/Ostrożnie! Może być ślisko...

Informacje z regionu

Ostrożnie! Może być ślisko...

28 styczeń 2019 / Tekst

Marznący deszcz ze śniegiem i śnieg, śliskie nawierzchnie - IMGW ostrzega przed gołoledzią.

Ostrożnie! Może być ślisko...
fot. pl.wikipedia.org/wiki/Gołoledź

Jak wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oblodzenie i opady marznącego deszczu wystąpić mogą wystąpić w ośmiu województwach, w tym w mazowieckim i łódzkim, a prawdopodobieństwo ich wystąpienia sięga nawet 90%.

W województwie mazowieckim ślisko może być popołudniu, wieczorem i w nocy - ostrzeżenie ważne jest od godziny 16.00 w poniedziałek, do godz. 8.00 we wtorek. - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie i po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -2°C, -1°C, temperatura minimalna gruntu około -3°C - informuje Michał Ogrodnik - synoptyk Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie.

Podobnie będzie w województwie łódzkim. Tu ostrzeżenie obowiązuje od godz. 18.00 w poniedziałek, do godz. 8.00 we wtorek. - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg w trakcie i po opadach śniegu z deszczem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, temperatura minimalna gruntu do około -4°C - informuje Barbara Wrzesińska z Biura Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu.

Ostrzeżenia wydane zostały również dla województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego i opolskiego, a także dla części województwa wielkopolskiego. Dla wszystkich tych województw przewidziany jest pierwszy stopień zagrożenia. Oznacza on, że synoptycy przewidują warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Te z kolei mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. IMGW jednocześnie ostrożność oraz śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4