Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /REGION/Oświetlenie stadionu już jest. Co teraz?

Informacje z regionu

Oświetlenie stadionu już jest. Co teraz?

16 marzec 2018 / Tekst

Ruszyło głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego Drzewicy. Mieszkańcy wybierają spośród siedmiu propozycji.

Oświetlenie stadionu już jest. Co teraz?
Fot. www.drzewica.pl

Głosowanie będzie prowadzone do 22 marca. Mieszkańcy miasta mogą oddawać głosy na wybrane inwestycje drogą elektroniczną (na portalu http://www.drzewica.pl/page/budżet-obywatelski), w formie tradycyjnej w punkcie konsultacyjnym (pokój nr 24 w Urzędzie Gminy i Miasta w Drzewicy) lub poprzez kartę do głosowania (dostępna na stronie internetowej urzędu), którą można wydrukować, wypełnić i dostarczyć do punktu konsultacyjnego. Prawo do głosowania przysługuje każdemu mieszkańcowi Drzewicy. Każdy uprawniony do głosowania może oddać jeden głos na jeden projekt. Drzewiczanie mają do wybory siedem zadań: budowa parkingu na placu Kościuszki (kwota 100 tys. zł), budowa chodnika przy ul. Słowackiego (kwota 100 tys. zł), program powszechnego dostępu do defibrylacji (kwota 20 tys. zł), bezpieczna droga z Przedszkola Samorządowego w Drzewicy (kwota 25 tys. zł), remont schodów zewnętrznych do Szkoły Podstawowej (kwota 100 tys. zł), kolorowy plac zabaw „Las” (kwota 75 tys. zł), modernizacja placu zabaw na Os. Mieszka I (kwota 75 tys. zł).

Jak podkreśla burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, zainteresowanie budżetem obywatelskim jest coraz większe. A to oznacza, że mieszkańcy chcą współdecydować o tym, jakie zadania będą realizowane w ich otoczeniu, mówi burmistrz.

W ubiegłym roku mieszkańcy zadecydowali, że w ramach budżetu obywatelskiego wykonane zostanie oświetlenie stadionu w Drzewicy. I tak się stało. Zamontowane zostały cztery szesnastometrowe maszty, na których zainstalowano 8 opraw świetlnych. Które zadanie zwycięży w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego? Wyniki głosowania podane zostaną do 6 kwietnia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4