Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: bł. Ludwika z Sabaudii, zakonnica
Radio Plus Radom /REGION/Papryka skąpana w deszczu

Informacje z regionu

Papryka skąpana w deszczu

21 sierpień 2016 / Tekst

Imprezy w plenerze mają to do siebie, że czasem może być deszcz, czasem słońce. Dziś Ogólnopolskie Targi Papryki Przytyk 2016 rozpoczęły się słonecznie, ale potem nadciągnęły ciemne chmury. Nadciągnęły też liczne atrakcje i zainteresowani nimi ludzie.

Imprezę poprzedziła Msza Św. w kościele w Przytyku. Następnie już po raz drugi główną areną paprykową stało się Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie. Targi zainaugurował występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Moderato" z Przytyka. I nadszedł czas oficjalnego otwarcia, co uczynili organizatorzy: starosta radomski Mirosław Ślifirczyk i wójt gminy Przytyk Dariusz Wołczyński.

Starosta Mirosław Ślifirczyk:

Wójt Dariusz Wołczyński:

Znamienitych gości było wielu. Wielu z nich pozdrowiło też producentów papryki, przybyłych mieszkańców. Mówili także o znaczeniu takich targów i perspektywach rozwoju "zagłębia paprykowego". Parlament reprezentował poseł Kukiz 15 Robert Mordak. Przytycka papryka słynna jest w Polsce, a tym bardziej w woj. mazowieckim. Nie zabrakło dlatego członka zarządu woj. mazowieckiego Rafała Rajkowskiego. Marszałka Adama Struzika reprezentowała wiceprzewodnicząca sejmiku mazowieckiego Bożenna Pacholczak. W Słowikowie był też kierownik radomskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego Krzysztof Murawski. Jeszcze w ramach tzw. części oficjalnej przyznane zostały medale, nagrody i wyróżnienia.

Tymczasem teren centrum paprykowego w Słowikowie zapełniał się mieszkańcami gminy oraz gośćmi. Targi Papryki w gminie Przytyk odbywają się bowiem już po raz siedemnasty. Impreza ma swoją markę, dlatego trzeba na niej być.

Najbardziej oblegane były oczywiście stoiska z papryką. Rozmawialiśmy  z producentami:

Było też wiele innych punktów. Egzotyka na radomskiej ziemi to z pewnościa stoiska z wyrobami góralskimi czy też łowickimi. Też cieszyły się powodzeniem. Część targowa to jedno, drugie to atrakcje na scenie. Dzieci mogły posłuchać "Tęczowych piosenek Jana Wojdaka", trochę starsi zachwycali się muzyką ludową. Kapela Lipców to wszak bardzo znany i ceniony zespół. Gwiazdą, która przyciąga na imprezy jest z pewnością Cezary Pazura. W Słowikowie zaprezentował program kabaretowy. A potem przyszedł czas na koncerty. Mateusz Mijal, Patryk Kumór i zespół Classic. Pełna różnorodność, bo i każdy musi znaleźć coś dla siebie. 

Ogólnopolskim Targom Papryki Przytyk 2016 patronuje Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4