Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /REGION/Pierwsza Dama przy tablicy

Informacje z regionu

Pierwsza Dama przy tablicy

08 kwiecień 2016 / Tekst
Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Końskie. W II LO prezydentowa nie tylko obejrzała przygotowany przez młodzież spektakl, ale również poprowadziła lekcję języka niemieckiego.

Wizyta Pierwszej Damy w Końskich związana była ze współpracą uczniów II LO z Fundacją Świętego Mikołaja. W grudniu placówki zaangażowane w działalność fundacji wzięły udział w gali „Solidarna Szkoła”. To właśnie podczas tej gali konecczanie zaprosili Pierwszą Damę do Końskich. Agata Duda zaproszenie przyjęła i tak jak obiecała odwiedziła koneckie II LO. – Już w grudniu byłam pod ogromnym wrażeniem państwa zwykłego społecznego zaangażowania, ale też takiej pozytywnej energii i prawdziwej radości z tego, co robicie. Po dzisiejszej wizycie w szkole utwierdziłam się w tym przekonaniu – mówiła Agata Duda zaraz po obejrzeniu przygotowanego przez młodzież szkolną spektaklu teatralnego. Wcześniej Pierwsza Dama przeprowadziła w szkole lekcję języka niemieckiego na temat zaangażowania społecznego i wolontariatu. – To była lekcja inna od pozostałych. Panowała na niej niezwykle miła atmosfera. Słuchaliśmy z zainteresowaniem – mówi Zuzanna Staciwa. Jak przyznaje, prezydentowa jest wymagającym nauczycielem i ma doskonały akcent. – Znakomity. Naprawdę wszyscy byliśmy pod wrażeniem – dodaje.

Agata Duda kończąc wizytę w II LO, zaprosiła młodzież do Pałacu Prezydenckiego. – Na pewno pojedziemy. Skorzystamy z tego zaproszenia, ale po maturach, bo teraz będziemy zajęci zupełnie czymś innym – mówi Beata Salata, dyrektor szkoły. Jak dodaje, do Warszawy będzie chciała zabrać szkolny Teatr Lustro. – To w nagrodę za bardzo dobry występ podczas dzisiejszej gali – dodaje. Dopełnieniem gali było wręczenie przyjaciołom szkoły specjalnych statuetek.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4