Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /REGION/Placówka we dworze

Informacje z regionu

Placówka we dworze

15 grudzień 2017 / Tekst

W Mroczkowie Gościnnym pod Opocznem powstanie placówka opiekuńczo-wychowawcza. Umowa na przebudowę istniejącego tam budynku na potrzeby nowego obiektu podpisana została w opoczyńskim starostwie.

Placówka we dworze
fot. Starostwo Powiatowe w Opocznie

Inwestycja ma na celu modernizację budynku tzw. „dworu” w Mroczkowie Gościnnym celem stworzenia placówki opiekuńczo-wychowawczej dla 14 dzieci objętych pieczą zastępczą. W chwili obecnej na terenie powiatu nie ma placówki tego typu, co generuje konieczność umieszczania dzieci w ośrodkach na terenie innych powiatów. Dzieci z uwagi na dalekie odległości nie mają możliwość kontaktowania się z rodziną lub sporadycznie są urlopowane przez członków rodziny tylko na ferie, wakacje. Utrudnia to dzieciom kontakt z rodzinami i właściwą integrację z jej członkami. Stąd decyzja, by taka placówka powstała właśnie na terenie powiatu opoczyńskiego, wyjaśnia starosta Józef Róg.

W obiekcie przewiduje się urządzenie siedmiu sypialni (dwa pokoje czteroosobowe, jeden dwuosobowy i cztery jednoosobowe). Na piętrze, w zachodniej części głównego korpusu budynku, przewidziano niezależne od pozostałej części tzw. mieszkanie treningowe zawierające pokój dzienny, kuchnię oraz łazienkę. Mieszkanie treningowe ma ułatwić nabywanie umiejętności życia społecznego i zawodowego. W celu umożliwienia spędzania wolnego czasu jedno z największych pomieszczeń na parterze będzie pełnić funkcję świetlicy i sali do nauki. Do przygotowywania posiłków urządzona zostanie kuchnia z niezbędnym wyposażeniem. W poziomie piwnicy projektowane są sala treningowa przeznaczona do gier i zabaw, dodatkowe sanitariaty, pralnia, magazyn pościeli, magazyn spożywczy oraz kotłownia.

Umowa na realizację zadania podpisana została z wykonawcą inwestycji, firmą z Radomia. Jak dodaje starosta na prace związane z utworzeniem placówki powiat dostał unijne wsparcie w ramach środków RPO.

Obydwie placówki w Mroczkowie i Żarnowie mają powstać do sierpnia 2019 roku.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4