Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Jan Paweł II, papież
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 97%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 22 Paź 2017

    Opady 12°C 7°C

  • 23 Paź 2017

    Opady 9°C 6°C

Radio Plus Radom /REGION/Podpisana umowa na S7!

Informacje z regionu

Podpisana umowa na S7!

10 październik 2017 / Tekst
fot. GDDKiA

Ponad 250 mln zł za ostatni odcinek trasy S7 między Skarżyskiem-Kamienną i granicą województwa mazowieckiego. Dziś została podpisana umowa na realizację inwestycji.

Nowy odcinek drogi ekspresowej będzie miał 7,6 km. Połączy wybudowany w tym roku fragment S7 od Radomia do granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego z węzłem drogowo-kolejowym w Skarżysku-Kamiennej.

Zakończenie inwestycji planowane jest w połowie 2020 roku. Wtedy droga krajowa nr 7 na całym świętokrzyskim odcinku zyska parametry trasy ekspresowej.

Budowa tego odcinka była opóźniona o kilka lat ze względu na protesty ekologów. Chodziło o skargę Pracowni na rzecz Wszystkich Istot, że na tym terenie występują chronione gatunki motyli oraz znajduje się korytarz wędrówek wilków. W grudniu 2016 roku Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę ekologów, co umożliwiło rozpoczęcie procedury realizacji inwestycji.

- Działania zmierzające do ochrony środowiska zostały zrealizowane na zlecenie GDDKiA jeszcze przed podpisaniem umowy w oparciu o decyzje Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Chodzi tu między innymi  o przeniesienie siedlisk chronionego gatunku motyli przeplatka aurinia z miejsca, gdzie ma przebiegać nowa trasa. Wiązało się to z precyzyjnym i wysoce wyspecjalizowanym działaniem w określonym czasie poprzedzającym realizację inwestycji. Przeniesiono ściśle określone rośliny, na których znajdowały się larwy tych motyli. Ponadto przesadzono kilka gatunków rzadkich roślin chronionych. Efekty wykonanych prac są na bieżąco monitorowane, co pozwala stwierdzić, że podjęte działania zakończyły się sukcesem. – mówi Małgorzata Pawelec z kieleckiego oddziału GDDKiA.

Nowa trasa będzie biegła po nowym śladzie na zachód od istniejącej drogi. Realizacją inwestycji zajmie się firma Budimex. Koszt to ponad 250 mln zł.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA