Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /REGION/Polska jest jedna!

Informacje z regionu

Polska jest jedna!

22 kwiecień 2018 / Tekst

O rolnictwie, lokalnych problemach i zbliżających się wyborach... W Przysusze w ramach cyklu spotkań Polska Jest Jedna z mieszkańcami spotkał się europoseł Zbigniew Kuźmiuk.

Polska jest jedna!
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Polska jest jedna to cykl spotkań, podczas których politycy Prawa i Sprawiedliwości spotykają się z Polakami, wsłuchują się w ich głos, poznają lokalne problemy, a także przedstawiają plany i najbliższe działania rządu. Z mieszkańcami powiatu przysuskiego spotkał się europoseł Zbigniew Kuźmiuk.  Na początku spotkania przedstawił działania rządu, zwrócił uwagę m.in. na program "Rodzina 500 Plus" czy "Piątkę Morawieckiego". Jak podkreślał Zbigniew Kuźmiuk rząd stara się uszczelniać system podatkowy. Chociażby z podatku vat do budżetu ma trafić kilkanaście miliardów złotych. Partii rządzącej zależy na racjonalnej polityce i gospodarce, która ma wspierać zwłaszcza polskie rodziny. Stąd t.zw. "Piątka Morawieckiego" - plan, który zakłada między innymi obniżenie ZUS-u dla małych firm, czy świadczenia dla kobiet, które urodziły i wychowały czwórkę dzieci - w tej kwestii w najbliższym czasie ma pojawić się stosowna ustawa.

Po przedstawieniu działań i założeń Prawa i Sprawiedliwości przyszedł czas na dyskusję. Większość zadawanych pytań i poruszanych problemów dotyczyła rolników. Padło nawet stwierdzenie, że polska wieś jest zapomniana przez PiS. Z tą tezą nie zgadza się europoseł Zbigniew Kuźmiuk: - Duża część środków chociażby z programu Rodzina 500 plus trafia na wieś, przecież tu wskaźnik urodzeń jest wyższy. - zauważa eurodeputowany:

Podczas spotkania poruszony był również problem niesprawiedliwości dotykającej osoby ubiegające się o dofinansowanie ze środków unijnych. - Niektórzy dostają pieniądze nawet trzy czy cztery razy, a w tym samym czasie niektórym do otrzymania pomocy brakuje bardzo niewiele. - mówi Ewelina Szymczak zajmująca się rolnictwem:

- Sieci sklepowe są mocnym graczem na rynku, często łamią zasady uczciwej konkurencji. - zauważył Paweł Pełka - producent papryki:

Eurodeputowany Zbigniew Kuźmiuk deklaruje, że wnioski ze spotkania - również te dotyczące problemów rolników - zawarte zostaną w sprawozdaniu i ma nadzieję, że uda się usprawnić to, co dotychczas nie funkcjonowało:

W trakcie dyskusji poruszane były również tematy ogólnopolskie, chociażby prezydenckie weto do tzw. ustawy degradacyjnej. - Nie we wszystkich sprawach się zgadzamy, ale to tak jak w każdej rodzinie. Cały czas jednak jesteśmy jedną drużyną. - podkreślił Zbigniew Kuźmiuk. - Ludzie nie chcą być pomijani, marginalizowani. - dodaje starosta przysuski Marian Niemirski:

Spotkanie było również okazją do zapoznania mieszkańców ze strategią partii dotyczącą zbliżających się wyborów samorządowych. - Oczywiście ważne są wybory do gmin i powiatów, ale kluczem jest samorząd województwa. - podkreśla Zbigniew Kuźmiuk:

Również w niedzielę w Kozienicach w ramach cyklu Polska Jest Jedna odbyło się spotkanie z Marcinem Horałą, posłem Prawa i Sprawiedliwości.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4